niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Vive Tauron Kielce w finale Ligi Mistrzów!

Piłka ręczna. Vive Tauron Kielce w finale Ligi Mistrzów!

Data publikacji: 2016-05-28 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 684 135689

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce zagrają w wielkim finale Ligi Mistrzów! W sobotę (28 maja) mistrzowie Polski po fantastycznym występie pokonali w półfinale rozgrywek Paris Saint-Germain HB 28:26 (16:16). Ich rywalem w rywalizacji o tytuł będzie MVM Veszprem lub THW Kiel.

Kielecki zespół wykonał w sobotnim spotkaniu tytaniczną pracę. Podopieczni selekcjonera reprezentacji Polski Tałanta Dujszebajewa po doskonałym zespołowym występie i perfekcyjnym finiszu, wydarli rywalom z rąk prowadzenie w samej końcówce. A jeszcze kwadrans przed ostatnią syreną to PSG prowadziło różnicą dwóch bramek…

Decydujący kwadrans spotkania to jednak popis gry kieleckiego zespołu. Ekipa Dujszebajewa w 49. minucie dzięki trafieniu Urosa Zormana doprowadziła do remisu 22:22, a w 58. minucie po golu rzucającego pod presją czasu Michała Jureckiego wygrywała już 26:24. Gdy chwilę później Manuel Strlek powiększył przewagę Vive do trzech goli jasne było, że to mistrzowie Polski zagrają w niedzielnym wielkim finale. Po raz pierwszy w historii! ©℗

Na zdjęciu: Nie tak dawno zespół Vive Tauron Kielce grał z Pogonią Szczecin...