niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń?

Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń?

Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń?
Data publikacji: 2016-05-23 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-31 07:36
Wywietleń: 1759 135061

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica, które przed tygodniem zdobyły srebrny medal superligi, świętują największy sukces w historii klubu. W środę odbyła się gala z udziałem kibiców w Azoty Arenie, a w poniedziałek wicemistrzynie Polski spotkały się ze sponsorami.

Przyszłość klubu rysuje się w bardzo obiecująco. Główni sponsorzy oficjalnie potwierdzili przedłużenie umów na kolejny sezon. Prezes klubu Przemysław Mańkowski zdradził, że zespół ma szanse wystąpić w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń.w składzie dojdzie tylko do jednej roszady kadrowej. Miejsce Pauliny Masnej zajmie w Pogoni Baltica zagraniczna, leworęczna rozgrywająca.

- Na pewno będziemy grali w europejskich pucharach. Ostateczne decyzje zapadną w czerwcu bowiem dostaliśmy zaproszenie od europejskiej federacji na reprezentowanie Polski w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Analizujemy propozycję, bowiem musimy spełnić szereg zaostrzonych kryteriów. Potrzebna jest do tego rozmowa ze sponsorami i miastem, które dysponuje Azoty Areną. Mam nadzieją, że wspólnie wypracujemy strategię, żeby tę rękawicę podnieść i zaprezentować się w Lidze Mistrzyń. Mogę zapewnić, że jeżeli nie w Lidze Mistrzyń, to na pewno zagramy w europejski EHF Cup - mówi Przemysław Mańkowski. 

(woj)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 24.05.2016 r..

 

Fot. Ryszard PAKIESER

Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń? Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń? Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń? Piłka ręczna. Pogoń Baltica w Lidze Mistrzyń?

Komentarze

bielik
Miasto dysponuje halą Azoty Areną........, i co pewnie Miasto będzie chciało być przeciw? Przecież do Szczecina będą zjeżdżały inne kluby europejskie na mecze z Pogonią Baltica. To byłaby super promocja naszego miasta. To po co ta hala ? gdyby Miasto miało podejmować decyzje antysportowe.
2016-05-31 06:49:45
janusz
Mamy hale widowiskowo-sportową i w dalszym ciągu niema gdzie rozgrywać imprez sportowych
2016-05-24 23:27:56
Piotr Wójcicki
Jak to "największy sukces w historii klubu"? Pogoń zdobywała w przeszłości nawet mistrzostwo Polski. To że od jakiegoś czasu Pogoń ma też nazwę Baltica nie oznacza wcale, że to jakiś inny klub.
2016-05-24 14:20:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi