wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Stasiak i Gadzina jadą na mistrzostwa świata

Piłka ręczna. Stasiak i Gadzina jadą na mistrzostwa świata

Piłka ręczna. Stasiak i Gadzina jadą na mistrzostwa świata
Data publikacji: 2015-11-30 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 257 43385

Trener Kim Rasmussen ogłosił skład reprezentacji Polski piłkarek ręcznych na finały mistrzostw świata, które w dniach 5-20 grudnia odbędą się w Danii.

W kadrze są dwie zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin: Małgorzata Stasiak i Joanna Gadzina. Ta druga jest debiutantką na tak dużej imprezie. Stasiak brała udział w finałowym turnieju mistrzostw świata dwa lata temu, kiedy Polki zakończyły zawody na czwartym miejscu.

- Ta szesnastka to mieszanka doświadczenia z młodością, głęboko wierzę w to, że jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobry wynik. – powiedział szkoleniowiec.

We wtorek Biało-czerwone odlecą z Poznania do Kopenhagi, skąd autokarem udadzą się do Gentofte. Tam trenować będą wspólnie z reprezentacją Brazylii, rozegrają też z obrończyniami tytułu nieoficjalny mecz kontrolny. Innym sparingpartnerem polskiego zespołu będzie lokalny klub Lyndby HK.

W piątek drużyna narodowa autokarem uda się do Naestved, gdzie zaplanowano zmagania grupy B MŚ. W sobotę pierwszym rywalem Polek w turnieju będą Kubanki (g.18.30). Pozostali rywale w grupie B, której mecze będą rozgrywane w Naestved, to: Szwecja, Holandia, Chiny i Angola.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi