niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Sześć policzanek w kadrze

Siatkówka. Sześć policzanek w kadrze

Siatkówka. Sześć policzanek w kadrze
Data publikacji: 2015-11-26 17:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 864 42499

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki ogłosił szeroki, 22-osobowy skład na europejski turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Zawody rozegrane zostaną w dniach 4-9 stycznia 2016 roku w Ankarze.

Wśród powołanych jest aż sześć zawodniczek Chemika Police: obie rozgrywające - Joanna Wołosz i Izabela Bełcik, obie libero - Paulina Maj i Mariola Zenik i dwie przyjmujące - Anna Werblińska i Aleksandra Jagieło. Nie ma grających regularnie w tym roku w reprezentacji: Agnieszki Bednarek - Kaszy i Izabeli Kowalińskiej.

Dla Marioli Zenik i Aleksandry Jagieło jest to powrót do kadry po dłuższej przerwie.

- Agnieszka przyznała, że jest to dla niej bardzo dużym obciążeniem grać w lidze i w reprezentacji - powiedział trener reprezentacji, Jacek Nawrocki. - Ja to szanuję. Już wcześniej, podczas przygotowań do mistrzostw Europy, musieliśmy respektować jej kłopoty zdrowotne. Iza z kolei jest wciąż jedną z najlepszych atakujących w Polsce, ale akurat na ten turniej zdecydowaliśmy się spróbować innej konstelacji atakujących. 

W Ankarze w fazie grupowej Polki zmierzą się z Rosją, Belgią i Włochami. W drugiej grupie wystąpią Turcja, Niemcy, Holandia i Chorwacja.

Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów. Tylko zwycięzca turnieju zapewni sobie awans do igrzysk, drugi i trzeci zespół uzyska prawo występu w światowym turnieju kwalifikacyjnym, który na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Japonii.

Prawo startu w Rio de Janiero zapewniły już sobie Brazylia (jako gospodarz) oraz Chiny i Serbia (dwie najlepsze drużyny z Pucharu Świata).

Fot. R. Pakieser

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi