poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Sześć policzanek w kadrze

Siatkówka. Sześć policzanek w kadrze

Siatkówka. Sześć policzanek w kadrze
Data publikacji: 2015-11-26 17:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 902 42499

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki ogłosił szeroki, 22-osobowy skład na europejski turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Zawody rozegrane zostaną w dniach 4-9 stycznia 2016 roku w Ankarze.

Wśród powołanych jest aż sześć zawodniczek Chemika Police: obie rozgrywające - Joanna Wołosz i Izabela Bełcik, obie libero - Paulina Maj i Mariola Zenik i dwie przyjmujące - Anna Werblińska i Aleksandra Jagieło. Nie ma grających regularnie w tym roku w reprezentacji: Agnieszki Bednarek - Kaszy i Izabeli Kowalińskiej.

Dla Marioli Zenik i Aleksandry Jagieło jest to powrót do kadry po dłuższej przerwie.

- Agnieszka przyznała, że jest to dla niej bardzo dużym obciążeniem grać w lidze i w reprezentacji - powiedział trener reprezentacji, Jacek Nawrocki. - Ja to szanuję. Już wcześniej, podczas przygotowań do mistrzostw Europy, musieliśmy respektować jej kłopoty zdrowotne. Iza z kolei jest wciąż jedną z najlepszych atakujących w Polsce, ale akurat na ten turniej zdecydowaliśmy się spróbować innej konstelacji atakujących. 

W Ankarze w fazie grupowej Polki zmierzą się z Rosją, Belgią i Włochami. W drugiej grupie wystąpią Turcja, Niemcy, Holandia i Chorwacja.

Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów. Tylko zwycięzca turnieju zapewni sobie awans do igrzysk, drugi i trzeci zespół uzyska prawo występu w światowym turnieju kwalifikacyjnym, który na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Japonii.

Prawo startu w Rio de Janiero zapewniły już sobie Brazylia (jako gospodarz) oraz Chiny i Serbia (dwie najlepsze drużyny z Pucharu Świata).

Fot. R. Pakieser

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje