Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Finał o jeden krok bliżej

Piłka ręczna. Finał o jeden krok bliżej

Data publikacji: 2016-04-23 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-23 16:49
Wywietleń: 89 130620

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin uczyniły pierwszy krok, by awansować do finału mistrzostw Polski. W pierwszym półfinałowym meczu play off pokonały przed własną publicznością Vistal Gdynię 23:20 (12:12). Drugi pojedynek rozegrany w niedzielę – również w Szczecinie. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Szczecinianki rozpoczęły dobrze. W 7 min. po drugiej bramce Sabały uzyskały prowadzenie 4:2. Później jednak rywalki wzmocniły grę w defensywie, w ataku grały do pewnej piłki i wyszły na prowadzenie 7:5.

Podopieczne trenera Struzika między 7, a 17 min. nie zdobyły żadnej bramki z gry. Dopiero celny rzut Stasiak na 6:7 przełamał ofensywną niemoc Pogoni.

Szczecinianki wygrały mecz dzięki znakomitej grze w defensywie. Już końcówka pierwszej połowy pokazała duże możliwości miejscowych w tym elemencie gry. Rywalki między 20, a 30 min. nie zdobyły gola. Bramkę na 11:12 kończącą pierwszą część gry zdobyły w ostatniej akcji tej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli rywalek, które w 33 min. objęły prowadzenie 14:12. W kolejnych 27 minutach Vistal zdobył zaledwie 6 goli. Obrona szczecinianek była szczelna i wyprowadzająca z równowagi rywalki. Te nie znajdowały żadnego sposobu na jej przełamanie, świetnie w bramce spisywała się Płaczek. (par)

Pogoń Baltcia Szczecin – Vistal Gdynia 23:20 (12:11).

Gole dla szczecinianek zdobyły: Zimny – 5, Bancilon – 4, Stasiak – 4, Zawistowska – 3, Sabała – 2, Gadzina – 1, Koprowska – 1, Kochaniak – 1, Królikowska – 1, Jaszczuk – 1.

I połowa: 5 min. - 3:2, 10 min. - 5:6, 15 min. - 6:7, 20 min. - 8:10, 25 min. - 9:10, 30 min. - 12:11.

II połowa: 35 min. - 14:14, 40 min. - 16:15, 45 min. - 17:16, 50 min. - 18:17, 55 min. - 20:19, 60 min. - 23:20.