Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica w finale PP z Vistalem

Piłka ręczna. Baltica w finale PP z Vistalem

Data publikacji: 2016-04-16 20:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-16 20:43
Wywietleń: 1034 128520

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin zagrają w niedzielę w finale pucharu Polski. W sobotnim półfinale pokonały po dramatycznym meczu zakończonym dogrywką gospodynie turnieju, Zagłębie Lubin 29:28 (23:23, 8:10). Niedzielnym rywalem szczecinianek będzie Vistał Gdynia, który pokonał w drugim półfinale zespół Selgrosu Lublin.

Mecz był niezwykle emocjonujący i przez cały jego przebieg bardzo wyrównany. Szczecinianki po 10 minutach prowadziły 5:3, ale później do głosu doszły miejscowe, które na przerwę schodziły z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron lubinianki powiększyły przewagę do trzech goli. W 38 min. wygrywały 16:13, ale od tego momentu podopieczne trenera Struzika podkręciły tempo, wzmocniły defensywę i na 10 minut przed końcem wyszły po raz pierwszy w drugiej połowie na prowadzenie 19:18. Bliższe wygranej w normalnym czasie gry były szczecinianki, ale nie zdołały wykończyć ostatniej akcji.

Dogrywka grana 2 razy po 5 minut przebiegała pod zdecydowane dyktando szczecinianek. Świetnie dysponowana była Bancilon, której trzy celne rzuty pozwoliły objąć prowadzenie 26:24.

Gol Gadziny spowodował, że na dwie minuty przed końcem Pogoń Baltica wygrywała już 28:25 i jej wygrana wydawała się być niezagrożona. Miejscowe jednak zdołały wyrównać.

Ostateczny cios zadała jednak Stasiak, która decydującą o zwycięstwie bramkę zdobyła na dwie sekundy przed końcem pieczętując wygraną nad Zagłębiem. (par)

Zagłębie Lubin – Pogoń Baltica Szczecin 28:29 (23:23, 10:8).

Gole dla Pogoni Baltiki zdobyły: Stasiak – 6, Królikowska – 5, Gadzina – 4, Koprowska – 3, Głowińska – 3, Bancilon – 3, Kochaniak – 2, Jaszczuk – 2, Szczecina – 1.

I połowa: 5 min. - 1:1, 10 min. - 3:4, 15 min. - 5:5, 20 min. - 7:6, 25 min. - 7:8, 30 min. - 10:8.

II połowa: 35 min. - 12:11, 40 min. - 16:14, 45 min. - 17:16, 50 min. - 19:19, 55 min. - 21:21, 60 min. - 23:23.

Dogrywka: 65 min. - 24:26, 70 min. - 28:29.