poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Derby w Superlidze pań

Piłka ręczna. Derby w Superlidze pań

Piłka ręczna. Derby w Superlidze pań
Data publikacji: 2016-09-24 10:48
Wywietleń: 506 156337

W sobotę obie nasze drużyny piłki ręcznej rozegrają ligowe mecze. Przed własną publicznością wystąpią wicemistrzynie Polski, które zmierzą się w derbach województwa z AZS Koszalin.

18.00: Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin

Już w czwartej kolejce superligi dojdzie do zachodniopomorskich derbów. Niepokonana w tym sezonie na krajowych parkietach Pogoń Baltica podejmuje Energę AZS Koszalin.

Pojedynki obu drużyn od kilku lat są zacięte i emocjonujące. W poprzednim sezonie najciekawsza była bezpośrednia rywalizacji w Pucharze Polski. Pogoń przegrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy przed własną publicznością 23:25, aby zrewanżować się akademiczkom w Koszalinie 26:24 i awansować dzięki jednej bramce więcej strzelonej na wyjeździe.

Emocji nie zabraknie z pewnością także w sobotę w hali przy ul. Twardowskiego, bo Energa AZS przegrała w tym sezonie dopiero raz.

18.00: Piotrkowianin Piotrków – Sandra SPA Pogoń

W Piotrkowie dojdzie do spotkania outsiderów grup pomarańczowej i granatowej. Obie drużyny nie wygrały w tym sezonie jeszcze meczu. Zarówno Pogoń, jak i Piotrkowianin mają spore kłopoty w grze defensywnej i średnio tracą ponad 30 bramek w meczu.

Dla ekip z Piotrkowa i Szczecina bezpośrednia potyczka będzie szansą na przerwanie złej passy. Pogoń może mieć w tym meczu spore kłopoty kadrowe, bo ubiegłotygodniowe spotkaniu w Gdańsku aż czterech piłkarzy zakończyło z urazami. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi