sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zdzisław Zygmunt prezesem spółki stadionowej

Piłka nożna. Zdzisław Zygmunt prezesem spółki stadionowej

Piłka nożna. Zdzisław Zygmunt prezesem spółki stadionowej
Data publikacji: 2017-09-29 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-29 21:28
Wywietleń: 1379 294206

Zdzisław Zygmunt stanie na czele Spółki Inwestycje Miejskie Stadion. Po przeprowadzeniu rozmów ze wszystkim kandydatami, jednogłośną decyzję w tej sprawie podjęła Rada Nadzorcza. Uzasadnienie Rady Nadzorczej:

Wieloletnie doświadczenie zawodowe związane wyłącznie z branżą budowlaną, poparte udokumentowanymi okresami zatrudnienia i pełnienia funkcji w przedsiębiorstwach budowlanych na wszystkich szczeblach, od majstra budowy do prezesa zarządu przedsiębiorstw budowlanych, jak również posiadane uprawnienia zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej, przesądzają w ocenie Rady Nadzorczej o zasadności jednogłośnego wyboru Pana Zdzisława Zygmunta jako kandydata do Zarządu Spółki Inwestycje Miejskie Stadion Sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Szczecinie.”

Zdzisław Zygmunt – lat 57, absolwent Politechniki Szczecińskiej (budownictwo lądowe w specjalności: konstrukcje budowlane i inżynierskie), członek Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, w branży budowlanej nieprzerwanie od 1991 r., pracował m.in.: w firmie ARS KOMFORT USŁUGI, Stargardzkim Przedsiębiorstwie Budowlano-Montażowym oraz w firmach BUCHALTER i MITEX. Od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą (GLOBALBUD).

Powołanie na stanowisko Prezesa Spółki Inwestycje Miejskie Stadion nastąpi na dniach, po spełnieniu przez kandydata wymogów ustawowych określonych m.in. w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. (par)

Komentarze

c
Mistrzowska zagrywka teraz to Zygmunt będzie tym złym, a Krzystek tym dobrym.
2017-09-29 21:27:55
zenek
Śmieszą mnie te komentarze, że do budowania stadionu Prezes spółki musi być budowlańcem.... Komiczne. Prezes spółki musi być osobą zarządzającą spółką i wszystkimi jej obszarami. Spółka nie będzie budowała tego stadionu. Spółka ta będzie zamawiającym stadion, będzie zatem odpowiedzialna za wynegocjowanie kontraktu z wykonawcą, jego podpisanie, monitorowanie sposobu realizacji kontraktu poprzez inżyniera kontraktu (jeśli takie rozwiązanie wybierze), rozliczenie kontraktu i przejęcie obiektu, a następnie zarządzanie obiektem. Ponadto, na Prezesie spoczywa odpowiedzialność za bieżące sprawy spółki. Większość tych zadań to działka prawna oraz zarządcza. Śmiem zatem twierdzić, że idealnym prezesem byłaby osoba z doświadczeniem w obszarach zamówień i kontraktowania. Infantylne są takie uproszczenia, że budowlaniec będzie idealny na tym stanowisku. Śmiem twierdzić, że tak właśnie nie będzie bo nie ma on kompetencji w negocjowaniu i zawieraniu kontraktów na budowę dużych obiektów użyteczności publicznej po stronie zamawiającego. Super że był kiedyś majstrem, że prowadził przedsiębiorstwo budowlane ale to wciąż mało do projektu o wartości kilkudziesięciu mln PLN, gdzie płatnikiem będzie miasto/jego mieszkańcy.
2017-09-29 20:25:43
Startujemy !
Panie Zygmunt , trzeba zabierać się natychmiast do pracy. Powodzenia !!!
2017-09-29 18:18:16
dobra zmiana
To Zdzisław czy Zygmunt?
2017-09-29 15:30:57
Do ciebie osilku @
Poniewaz bylem tyle lat pilkarzem Pogoni pewnie nie najgorszym znam historie Szczecina a jak...W tym czasie jaK STOCZNIA BYLA POTEGA i produkowala prpmy i statki to ta w Roctocku prodokowwla kajaki i porownianie jest zadne.Pmiatam w 1962 r jak plynelismy jako pilkareze Pogoni do Ystad wlasnie nowym promem zbudowanym w Szczecinskiej Stoczni pewnie siusiales wtedy jeszcze w majtki i mamusia ci pieluchy musiala zmieniac.Tam w Ystad za glowy sie lapali ze takie cudo mozna bylo zrobic.Jesli teraz folksdojczem jestes to nim badz.;Masz blisko do Gdanska i tam wlasnie stalo sie to co nigdy , nigdy nie stanie sie w Szczecinie.Rozumiesz osllku? No bo czym byla propozycja rugowania polskiego klubu Pogon za lotnisko?NO czym? Jak juz tego Misia z Edynburga sprowadza i beDzie stal jego pomnik przy wejsciu to pewnie nie wpusci cie na mecz Pogoni mimo ze bilet kupisz gowniarzu!
2017-09-29 15:16:26
Ad. Obserwator
Zalecam lekarza choć nie wiem czy już nie jest za późno ...
2017-09-29 14:45:09
zz
TO, że nie jest to nazwisko z pierwszych stron gazet, nie oznacza, że ten pan nie zna prywatnie, kogo trzeba ;)
2017-09-29 14:18:27
@Bravo!
bierz polowe dawki. ta jest za mocna
2017-09-29 14:13:47
Brawo!
Szczecin byl znany ze Stoczni i Pogoni.Jesli bedzie tak jak widac na zdjeciach szkopy beda zazdroscic bo jak oni budowali to nie budowali za swoje ..dawno temu ..i teraz maja wkrotce muzealne .. Za to w polskim klubie Pogon Szczecin super stadion i jestem pewny najlepszy w Polsce i nie tylko w Polsce..Brawo!!!!!
2017-09-29 12:58:45
nick
lol. toż to nie po polsku! zatrudniać fachowca z branży na stanowisku prezesa! kto widział! nie było już żadnych pociotków i koleżków do obsadzenia? niewiarygodne!
2017-09-29 12:21:28
obserwator
jakie zarobki dla tego Pana????Ile kasy będzie wyciągał z naszych podatków. Po co nam stadion jak my piłkarzy nie mamy? A ci co są to podczas gry potykają się o własne nogi i nie potrafią strzelić do pustej bramki z pola karnego przeciwnika? Nawet stadion najpiękniejszy na świecie nic nam nie pomoże aby zdobywać trofea.Sukces tworzą ludzie i nie martwe stadiony. Ostro protestuję . Ten Pan powinien pracować za darmo!!!
2017-09-29 11:49:12