poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wygrane Pogoni II i Vinety

Piłka nożna. Wygrane Pogoni II i Vinety

Piłka nożna. Wygrane Pogoni II i Vinety
Data publikacji: 2016-10-01 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-01 19:14
Wywietleń: 81 157458

Dwa cenne zwycięstwa odniosły dwie drużyny z naszego regionu występujące w piłkarskiej III lidze. Wygrały u siebie zarówno Vineta Wolin, jak i Pogoń II Szczecin. Świt Skowlin swój mecz gra w niedzielę.

Vineta Wolin – Górnik Konin 4:1 (3:0) 1:0 Niewiada (30), 2:0 Adrian Nagórski (40), 3:0 Adam Nagórski (45), 4:0 Adam Nagórski (50), 4:1 Sobieraj (65).

Drużyna z Wolina powoli wraca na tory wypracowane w poprzednim sezonie, w którym rozegrała 25 spotkań z rzędu bez porażki. W sobotę dość pewnie pokonała Górnika Konin. Było to najbardziej efektowne zwycięstwo Vinety w obecnym sezonie i drugie pod rząd.

Dwa gole strzelił Adam Nagórski i ma ich na koncie już sześć. Wyraźnie ma ochot włączyć się o koronę króla strzelców. Przypomnijmy, że poprzedni sezon zakończył z 26 zdobytymi bramkami. Jest zatem na dobrej drodze, by zbliżyć się do tamtego osiągnięcia.

Pogoń II Szczecin – Leśnik Manowo 3:2 (2:1) 0:1 Nemoto (9), 1:1 Jaroch (11), 2:1 Peda (14), 3:1 Peda (14), 3:2 Ejzygmann (53).

Szczecinianie co prawda pokonali ostatni zespół w tabeli, ale należą im się duże słowa uznania. Przede wszystkim zagrali bardzo młodym składem. Średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 18,4 lat. W pierwszym składzie rozpoczęło mecz aż siedmiu juniorów, w tym dwóch 17-latków. Najstarszymi piłkarzami byli dwaj 20-latkowie: Stańczyk i Zieliński.

Mimo braku doświadczenia, młodzi portowcy zaimponowali dużą dojrzałością. Szybko stracili gola po kapitalnym golu z rzutu wolnego 24-letniego Japończyka, ale później zdominowali przeciwnika, ustawili go na jego połowie i w sposób przemyślany i zaplanowany kreowali atak pozycyjny.

Szybko wyrównali i objęli prowadzenie, ale nie zwalniali tempa i w dalszym ciągu byli stroną przeważająca. Po przerwie było już więcej chaosu i nerwów, ale gra wciąż toczyła się na dużej intensywności.

Bohaterem meczu był Peda, który zdobył dwa gole, a przy trzecim asystował. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy