sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwycięstwa Pogoni i Salosu

Piłka nożna. Zwycięstwa Pogoni i Salosu

Piłka nożna. Zwycięstwa Pogoni i Salosu
Data publikacji: 2016-10-01 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-01 14:14
Wywietleń: 593 157359

Młodzi piłkarze Pogoni w pełni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Salosem w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i pewnie pokonali Gwarka Zabrze 4:0 (1:0) po golach Stasiaka (44), Sacharuka (48), Macuka (51) i Waleńskiego (77, karny).

Szczecinianie dominowali zdecydowanie, zademonstrowali dobrą organizację gry w ataku pozycyjnym i dużą, jak na zespół juniorów dojrzałość i cierpliwość w kreowaniu ataku.

Pogoń mogła szczególnie zaimponować przy zdobytej drugiej bramce. Jej piłkarze wymienili ponad 20 podań, akcja trwała kilkadziesiąt sekund, brali w niej udział niemal wszyscy gracze, a gola zdobył debiutujący w drużynie juniorów starszych 16-letni Sacharuk, dla którego był to pierwszy kontakt z piłką.

W Pogoni zaimponowali gracze, którzy dotąd byli raczej postaciami drugoplanowymi. W defensywie, ale także przy wyprowadzaniu piłki z własnej strefy obronnej dobrze spisywał się lewy stoper Nagel, a w roli defensywnego pomocnika świetnie wypadł Macuk.

Ten drugi umiejętnie przerywał nieliczne ataki drużyny gości i skutecznie włączał się do akcji ofensywnych. Zdobył gola, ale jeszcze przed przerwą miał dwie inne znakomite okazje, których nie wykorzystał.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł szczeciński beniamienk Salos. Ubiegłotygodniowa wygrana z Pogonią okazała się nie być przypadkowa. Salos ewidentnie złapał odpowiedni rytm i wygrał po raz drugi z rzędu, tym razem z Wartą w Poznaniu 2:1. Dzięki tej wygranej Salos awansował na 9 miejsce w tabeli. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi