sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwycięstwa Pogoni i Salosu

Piłka nożna. Zwycięstwa Pogoni i Salosu

Piłka nożna. Zwycięstwa Pogoni i Salosu
Data publikacji: 2016-10-01 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-01 14:14
Wywietleń: 617 157359

Młodzi piłkarze Pogoni w pełni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Salosem w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i pewnie pokonali Gwarka Zabrze 4:0 (1:0) po golach Stasiaka (44), Sacharuka (48), Macuka (51) i Waleńskiego (77, karny).

Szczecinianie dominowali zdecydowanie, zademonstrowali dobrą organizację gry w ataku pozycyjnym i dużą, jak na zespół juniorów dojrzałość i cierpliwość w kreowaniu ataku.

Pogoń mogła szczególnie zaimponować przy zdobytej drugiej bramce. Jej piłkarze wymienili ponad 20 podań, akcja trwała kilkadziesiąt sekund, brali w niej udział niemal wszyscy gracze, a gola zdobył debiutujący w drużynie juniorów starszych 16-letni Sacharuk, dla którego był to pierwszy kontakt z piłką.

W Pogoni zaimponowali gracze, którzy dotąd byli raczej postaciami drugoplanowymi. W defensywie, ale także przy wyprowadzaniu piłki z własnej strefy obronnej dobrze spisywał się lewy stoper Nagel, a w roli defensywnego pomocnika świetnie wypadł Macuk.

Ten drugi umiejętnie przerywał nieliczne ataki drużyny gości i skutecznie włączał się do akcji ofensywnych. Zdobył gola, ale jeszcze przed przerwą miał dwie inne znakomite okazje, których nie wykorzystał.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł szczeciński beniamienk Salos. Ubiegłotygodniowa wygrana z Pogonią okazała się nie być przypadkowa. Salos ewidentnie złapał odpowiedni rytm i wygrał po raz drugi z rzędu, tym razem z Wartą w Poznaniu 2:1. Dzięki tej wygranej Salos awansował na 9 miejsce w tabeli. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską