Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szczecinianie w ligach zagranicznych (FILMY) (1)

Piłka nożna. Szczecinianie w ligach zagranicznych (FILMY) (1)

Data publikacji: 2015-12-12 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 915 52967

27 letni wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosicki rozegrał w piątkowy wieczór pełny mecz w ligowej drużynie Rennes, która na własnym boisku zremisowała z Caen 1:1 (0:0).

Reprezentant Polski tym razem nie zdobył gola i nie zaliczył asysty. To był dopiero drugi mecz polskiego skrzydłowego we francuskiej drużynie, w którym zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. Na 18 spotkań, urodzony w Szczecinie piłkarz nie wystąpił tylko w jednym z powodu kontuzji.

Grosicki w obecnym sezonie zdobył już dla Rennes 5 goli, a 4 z nich w roli rezerwowego. Pod tym względem jest najskuteczniejszym piłkarzem we francuskiej Ligue 1. W innej klasyfikacji – łowców bramek w ostatnich 30 minutach dorównuje mu tylko słynny Zlatan Ibrahimovic.

Jeden z goli Grosickiego uzyskany w spotkaniu Girondins Bordeaux uznany został golem miesiąca listopada.

Zobacz bramkę Kamila Grosickiego, uznaną za najładniejszą w listopadzie we francuskiej Ligue 1:

Liga hiszpańska

Sobota, 20.30: Sevilla - Sporting Gijon

Świetną formę demonstruje w ostatnich tygodniach 25 letni reprezentacyjny pomocnik Grzegorz Krychowiak. Były gracz Stali Szczecin miał duży udział w zwycięstwie nad Juventusem Turyn w ostatniej serii gier grupowych Ligi Mistrzów.

Dzięki tej wygranej Sevilla grać będzie wiosną w fazie pucharowej Ligi Europy. Nasz piłkarz został doceniony i wybrano go do najlepszej jedenastki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W sobotni wieczór wychowanek Orła Mrzeżyno zagra w kolejnym ligowym spotkaniu. Tym razem przeciwko niżej notowanej drużynie Sportingu Gijon. Sporting plasuje się o cztery lokaty niżej w tabeli od Sevilli.

Zobacz najlepsze akcje w wykonaniu Grzegorza Krychowiaka:

Liga holenderska

Sobota, 19.45: Cambuur - NEC Nijmegen

Grający w drużynie beniaminka NEC Nijmegen 23 letni Wojciech Golla jest wiodącą postacią swojej nowej drużyny. Grał we wszystkich 15 ligowzch meczach w wyjściowym składzie i tylko dwa razy w końcówce schodził z boiska w trakcie gry.

Podczas ostatniego zremisowanego 2:2 meczu ze Zwolle były obrońca Pogoni Szczecin nie ustrzegł się błędu. To po jego niefortunnej interwencji rywale zdobyli gola na 2:0. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Wojciech Golla i jego koledzy w sobotni wieczór podejmowani będą przez przedostatni zespół holenderskiej Eredivisie Cambuur, który do tej pory nie wygrał jeszcze meczu.

Liga belgijska

Sobota, 20.00: Mechelen - Lokeren

Nie wiedzie się w belgijskim Lokeren 24 letniemu Filipowi Starzyńskiemu, wychowankowi Wichra Przelewice. Były gracz Salosu Szczecin po raz ostatni wystąpił na boisku 27 października. W czterech następnych meczach nie zagrał nawet minuty.

Jego Lokeren podejmowany jest w sobotni wieczór przez Mechelen. Oba zespoły są sasiadami w tabeli, mają na koncie identyczną zdobycz punktową.

Starzyński w obecnej rundzie zagrał w 9 meczach, ale tylko w jednym w pełnym wymiarze czasowym. W pięciu spotkaniach wychodził na boisko w podstawowym składzie. Było to jednak dawno temu.