środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Hebert, czy Czerwiński ?

Piłka nożna. Hebert, czy Czerwiński ?

Piłka nożna. Hebert, czy Czerwiński ?
Data publikacji: 2015-11-30 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1795 43244

Przed tygodniem informowaliśmy, że 24 letni obrońca Pogoni Szczecin Jakub Czerwiński znalazł się w kręgu zainteresowań francuskiego Lille. Przedstawiciele tego klubu byli na meczu Pogoń - Lech, co potwierdził dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk.

W miniony piątek skauci francuskiego klubu obserwowali już w akcji innego defensora grającego w polskiej ekstraklasie Brazylijczyka Heberta, będącego opoką rewelacyjnego lidera Piasta Gliwice. Taką informację podał portal transfering.pl.

Herbert i Czerwiński są piłkarzami w tym samym wieku, ale za Brazylijczykiem przemawia zdecydowanie większe doświadczenie. Ma już za sobą dwa lata występów w lidze portugalskiej, podczas gdy dla Czerwińskiego jest to premierowy sezon w polskiej ekstraklasie. Dla kibiców Pogoni to z całą pewnością dobra wiadomość, bo Czerwiński zgodnie uznany został za odkrycie rundy jesiennej. Z Pogonią ma kontrakt ważny do czerwca 2018 roku.

W czerwcu przyszłego roku kończą się kontrakty aż pięciu piłkarzom Pogoni. Klub zaproponował przedłużenie umowy tylko dwóm: Rafałowi Murawskiemu i Dawidowi Kudle. Wiele wskazuje na to, że dla Miłosza Przybeckiego i Takuyi Murayamy jest to ostatnia runda w Pogoni. Tym bardziej, że klub chce wzmocnić drużynę innym skrzydłowym. Kontrakt w czerwcu przyszłego roku kończy się też Patrykowi Małeckiemu i też raczej nie zostanie przedłużony.

Klub chce też, by już zimą dołączył do pierwszej drużyny Dawid Kort, który jest obecnie wypożyczony do Bytovii Bytów. 20 letni wychowanek zakończył sezon z 11 asystami w I ligowych rozgrywkach.

Ten sam portal podaje, że możliwa jest już zimą przeprowadzka do innego klubu wychowanka Pogoni Szczecin Kamila Grosickiego. 27 letni reprezentacyjny skrzydłowy ma znakomitą jesień. Zdobył w meczach reprezentacji cztery gole, a w meczach klubowego Rennes pięć. Mimo to, rzadko wychodzi na boisko w wyjściowym składzie francuskiego ligowca.

Już wcześniej mówiło się o zainteresowaniu Grosickim przez dwa niemieckie kluby: Herthę Berlin i VfB Stuttgart. Teraz doszedł jeszcze trzeci - Eintracht Frankfurt. To klub, w którym grało już w przeszłości trzech byłych piłkarzy Pogoni Szczecin. W drugiej połowie lat 80 ubiegłego wieku reprezentowali go: Janusz Turowski i Jarosław Biernat, natomiast na początku lat 90 piłkarzem Eintrachtu był Dariusz Adamczuk. ©℗ (p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje