poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Poważny sprawdzian Pogoni

Piłka nożna. Poważny sprawdzian Pogoni

Piłka nożna. Poważny sprawdzian Pogoni
Data publikacji: 2017-01-24 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-24 18:33
Wywietleń: 846 205824

Astra Giurgiu będzie pierwszym poważniejszym rywalem piłkarzy Pogoni Szczecin w tym roku. Mecz rozpocznie się w środę o godzinie 14.

Sobotnia konfrontacja z IV-ligowym Jeziorakiem rozegrana jeszcze w Szczecinie była zaledwie grą kontrolną, natomiast z mistrzem Rumunii trzeba będzie już zaprezentować się znacznie lepiej, bo rywal jest bardzo poważny.

Astra była w tym sezonie bliska awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przegrała rywalizację w III rundzie z mistrzem Danii FC Kopenhaga, ale stała się sprawcą sensacji w kolejnej fazie eliminacji już Ligi Europejskiej. Rumuni wyeliminowali słynny West Ham United ze słynnym reprezentantem Francji, wicemistrzem Europy Dmitrijem Payetem e składzie.

Astra świetnie spisywała się w fazie grupowej. Zajęła drugie miejsce za drużyną Wojciecha Szczęsnego – AS Romą, a przed Victorią Pilzno i Austrią Wiedeń. Mistrz Rumunii przygotowuje się na Cyprze do meczów 1/16 finału Ligi Europejskiej z belgijskim Genk.

Pogoń przystąpi do meczu z Astrą bez kontuzjowanych: Spasa Deleva i Łukasza Zwolińskiego. Ten pierwszy wciąż przechodzi rehabilitację i podczas cypryjskiego zgrupowania raczej nie zobaczymy go jeszcze na boisku. Na to będzie za wcześnie.

Zwoliński natomiast też jest po zabiegu, rozpoczął już treningi z pełnym obciążeniem, ale podczas wtorkowych zajęć doznał lekkiego urazu i trenerzy nie będą ryzykowali jego udziału.

Wątpliwy jest też występ Marcina Listkowskiego, który również narzekał na problemy zdrowotne. Do dyspozycji trenera Moskala będą już nieobecni podczas sparringu z Jeziorakiem: Rafał Murawski i Adam Frączczak. Cieszy powrót do pełnej sprawności szczególnie tego ostatniego, bowiem wobec urazów: Zwolińskiego i Listkowskiego pozostaje obok niedoświadczonego Gracjana Jarocha jedynym napastnikiem zdolnym do gry. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi