Piłka nożna. Pierwsza wygrana i fotel lidera

Data publikacji: 20 marca 2016 r. 16:34
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2016 r. 16:35

Od efektownego zwycięstwa 4:1 (1:0) rozpoczęli zmagania w Centralnej Lidze Juniorów młodzi piłkarze Pogoni Szczecin. W inauguracyjnym meczu wygrali z Górnikiem Konin i objęli prowadzenie w tabeli. Gole dla szczecińskiej drużyny zdobyli: Stasiak - 2, Sadowski i Jopek (Karny).

Młodzi portowcy przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku. Już w pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę, ale udokumentowali ją tylko jednym strzelonym golem.

Po przerwie gra jeszcze bardziej się ożywiła. Więcej było sytuacji strzeleckich i nawet goście dochodzili do pozycji. Młodzi portowcy mogli wygrać wyżej, ale nie zawsze wykazywali odpowiednie opanowanie.

Efektowna wygrana sprawiła, że Pogoń została pierwszym liderem. Jej gra i wynik każą z optymizmem patrzeć na rywalizację w dalszej części sezonu, choć na pewno wciąż zdecydowanym faworytem do wygrania grupy jest Lech.

Awans do strefy medalowej wywalczy tylko zwycięzca grupy. ©℗ (par)