wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Cracovia przed meczem z Pogonią (FILMY)

Piłka nożna. Cracovia przed meczem z Pogonią (FILMY)

Piłka nożna. Cracovia przed meczem z Pogonią (FILMY)
Data publikacji: 2016-03-19 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-19 17:35
Wywietleń: 816 123999

W niedzielę piłkarze Pogoni Szczecin podejmują na własnym boisku Cracovię (początek, g. 18) i będzie to spotkanie o trzecie miejsce w tabeli i spokojne Święta Wielkanocne. To będzie ostatni mecz przed dwutygodniową przerwą poświęconą na mecze reprezentacji. 

Cracovia wystąpi w Szczecinie mocno osłabiona brakiem Kapustki, Deleu, Dąbrowskiego i jeszcze być może Wójcickiego. Zarówno Pogoń, jak i Cracovia zdobyły w tym roku zaledwie po siedem punktów w sześciu meczach. To zdecydowanie za mało, jak na zespół z aspiracjami. W niedzielę przynajmniej jeden z zespołów jeszcze mocniej obniży swoje notowania.

- Myślę, że w Szczecinie spotkają się zespoły o dwóch odmiennych stylach gry – powiedział przed meczem obrońca Cracovii Piotr Polczak dla oficjalnego serwisu Cracovii. - Pogoń jest bardziej zdyscyplinowana, gra formacjami bardzo blisko siebie, starając się przez całe 90 minut pilnować małych odległości. Wszystko to sprawia, że Pogoni bardzo trudno się strzela bramki. Wiadomo, że czeka nas ciężki wyjazd, co by tu nie mówić, gramy przecież z jednym z pretendentów do zajęcia czołowych lokat w Ekstraklasie.

Zobacz i posłuchaj, co przed meczem z Pogonią powiedział trener szczecińskiego rywala, Jacek Zieliński:

Zdaniem obrońcy Cracovii liczne osłabienia w składzie nie spowodują, że zespół zmieni swoje oblicze i sposób grania.

- Mamy już wypracowany swój styl i na pewno teraz go nie zmienimy – kontynuuje Piotr Polczak. - Będziemy się trzymać tego, co wykorzystywaliśmy do tej pory. Przede wszystkim zrobimy wszystko co w naszej mocy, by przestać przegrywać mecze, po których wszyscy mówią, że powinniśmy byli wygrać. Przydałoby nam się w końcu zagrać dobry mecz, który przyniósłby nam również trzy punkty. Jedziemy więc do Szczecina z konkretnym celem, jakim jest zdobycz punktowa.

Zobacz i posłuchaj, co przed meczem z Pogonią powiedział piłkarz Cracovii, Erik Jendrisek:

Piotr Polczak zgadza się, że spotkanie może mieć kluczowe znaczenie w ostatecznym rozrachunku. Spotykają się bowiem ze sobą zespoły z sąsiednich miejsc w tabeli.

- Spotkanie z Pogonią może być dla nas ważne z psychologicznego punktu widzenia, a co więcej będzie istotne także jeżeli chodzi o kwestię zdobyczy punktowej. Jesteśmy z Pogonią sąsiadami w tabeli, mamy taką samą liczbę „oczek", a wiadomo, że każdy punkcik jest ważny i może później decydować o tym, czy będzie się grało trzy czy cztery spotkania na swoim stadionie. Wszystko to sprawia, że tym bardziej musimy powalczyć w niedzielę o zwycięstwo.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Antoni
Chłopy , trzeba dać z wątroby jak powiada klasyk.Kto da więcej ten wygra. Nie mylić z Sądami Powszechnymi. Tam są skorumpowane jełopy. Tutaj trzeba dać z autentycznej wątroby na boisku !!!
2016-03-19 17:09:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej