środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Peda w Termalice

Piłka nożna. Peda w Termalice

Piłka nożna. Peda w Termalice
Data publikacji: 2017-02-09 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-26 21:36
Wywietleń: 2153 212196

Niespełna 20-letni Krystian Peda ustalił warunki kontraktu z Termaliką Nieciecza i będzie piłkarzem tego klubu w rundzie wiosennej.

Szczecinianin przebywał na testach w klubie ekstraklasy, zagrał w czterech sparingach, zdobył jednego gola, brał udział w zgrupowaniu w Turcji. Teraz przed nim kolejne wyzwania – walka o miejsce w składzie.

Peda to były reprezentacyjny junior, w rundzie jesiennej piłkarz drużyny rezerw Pogoni Szczecin. W szczecińskim klubie grał od gimnazjum, czyli przez 6,5 roku, wcześniej występował w Salosie. 31 grudnia skończył mu się kontrakt w Pogoni, otrzymał od klubu propozycję przedłużenia umowy, ale odmówił. Pogoń otrzyma z Termaliki ekwiwalent za wyszkolenie.

Piłkarz jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Polski juniorów. W ubiegłym roku był rezerwowym w drużynie, która sięgnęła po tytuł wicemistrza Polski, a trzy lata temu choć był o dwa lata młodszy, to też już był graczem juniorów starszych.

Jest jednym z nielicznych piłkarzy Pogoni, którzy mają na koncie dwa medale mistrzostw Polski juniorów. Prócz niego takimi graczami są też: Dawid Kort, Sebastian Rudol, Michał Walski i Paweł Marczuk.

Peda został zaproszony na testy przez trenera Michniewicza, któremu piłkarz bardzo się podobał jeszcze za czasów, gdy był szkoleniowcem Pogoni. Peda był graczem, w którym duży potencjał widział już trener Dariusz Wdowczyk, choć zawodnik miał zaledwie 17 lat i był zbyt młody na awans do pierwszej drużyny. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Kibic.
Będzie POGOŃ jeszcze zabiegać o młodego zawodnika 🤔
2017-02-26 20:50:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny