Strona główna > Sport > Piłka nożna. Peda zdobył gola dla Termaliki

Piłka nożna. Peda zdobył gola dla Termaliki

Data publikacji: 2017-01-28 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-28 19:18
Wywietleń: 3106 208217

19-letni były piłkarz Pogoni Szczecin Krystian Peda zdobył gola w towarzyskim meczu piłkarskim przebywającej na zgrupowaniu w Turcji drużyny Termaliki Nieciecza w konfrontacji z wiceliderem i zdobywcą pucharu Macedonii FK Skendiją. Termalica wygrała 2:1.

To była premierowa bramka starającego się o angaż w drużynie ekstraklasy utalentowanego rozgrywającego. Peda rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, grał na środku pomocy jako ofensywny pomocnik, a w roli defensywnych pomocników wystąpili doświadczeni: Jovanovic i Babiarz.

Peda radził sobie doskonale, grał całą pierwszą połowę, kiedy trener Michniewicz wystawił do gry teoretycznie silniejszą jedenastkę. W pierwszym sparringu Peda zagrał kwadrans, w drugim drugą połowę, a w trzecim dołożył premierowego gola.

Skendija, to zespół, który nieco ponad pół roku temu wyeliminował w eliminacjach do Ligi Europejskiej zespół Cracovii, a odpadł dopiero w czwartej, ostatniej rundzie będąc blisko awansu do fazy grupowej. (par)