piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Murawski wypożyczony do Rozwoju

Piłka nożna. Murawski wypożyczony do Rozwoju

Piłka nożna. Murawski wypożyczony do Rozwoju
Data publikacji: 2017-01-23 13:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-23 13:10
Wywietleń: 1065 205715

Rozwój Katowice wypożyczył na pół roku Sebastiana Murawskiego z Pogoni Szczecin. 22-letni obrońca jesienią był wypożyczony do Chrobrego Głogów, w którym wystąpił w 6 meczach I ligi.

Okres w Głogowie nie był łatwy dla młodego defensora, który w ekstraklasie w barwach Pogoni rozegrał osiem spotkań, ale żadne z nich nie zakończyło się wygraną. W Chrobrym Murawski zaliczył 6 meczów ligowych i jedno pucharowe. Tylko w dwóch zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Piłkarz początkowo cieszył się dużym zaufaniem i występował w podstawowym składzie głogowskiego klubu. Pierwsze niepowodzenie spotkało go w meczu o puchar Polski z Rakowem w Częstochowie. Chrobry przegrał rywalizację po serii rzutów karnych, a jednym z piłkarzy, który nie wykorzystał jedenastki był właśnie Murawski.

Później Murawski wystąpił w wyjściowym składzie w inauguracyjnym nowy sezon meczu ze Stomilem w Olsztynie. Spotkanie zakończyło się porażką Chrobrego 0:3, a Murawski stracił miejsce w składzie.

Do końca sezonu pełnił rolę dublera, wchodził do pierwszego składu, gdy z powodu kontuzji, lub kartek ktoś inny z niego wypadał. Występował na środku obrony, ale też po lewej stronie defensywy.

Okazało się, że utalentowany piłkarz Pogoni, będący blisko pierwszego składu niekoniecznie musi być wyróżniającym się graczem w zespole z niższej klasy rozgrywkowej. Wyszło, że może mieć nawet problem z miejscem w składzie.

Rozwój zajmuje 17, przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. Pogoń do tego klubu wypożyczała już swojego piłkarza. Grał tam napastnik Filip Kozłowski. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny