czwartek, 22 lutego 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Moskal przed meczem z Cracovią

Piłka nożna. Moskal przed meczem z Cracovią

Piłka nożna. Moskal przed meczem z Cracovią
Data publikacji: 2017-02-16 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-16 10:01
Wywietleń: 364 215153

Piłkarze Pogoni już w piątek wyjadą na mini zgrupowanie do Uniejowa i tam będą przygotowywać się do niedzielnego spotkania z Cracovią (początek, g. 15.30).

Zdaniem trenera Kazimierza Moskala zespół nie zamierza korzystać z dobrodziejstw wód termalnych znajdujących się w Uniejowie. Cel mini zgrupowania jest inny.

- Powodów jest kilka – oświadczył szkoleniowiec. - Nie chcieliśmy powtórzyć sytuacji przed meczem z Koroną Kielce, kiedy planowaliśmy podróż samolotem, a w ostatniej chwili musieliśmy przesiąść się na pociąg i być może z tego powodu zabrakło nam świeżości. W Uniejowie będziemy mieli do dyspozycji boisko z podgrzewaną murawą, co dla nas też jest bardzo ważne.

W Pogoni panują dobre nastroje. Zespół wygrał inauguracyjny mecz z Piastem, podniósł się po niekorzystnym przebiegu meczu w pierwszej połowie, a po spotkaniu żaden z piłkarzy nie narzeka na urazy.

- Pojedziemy w najsilniejszym składzie – kontynuuje K. Moskal. - Być może pojedzie z nami też nasz nowy napastnik Nadir Ciftci, który jest w regularnym treningu i pod względem fizycznym jest gotowy. Muszę jednak go zobaczyć, porozmawiać i ocenić. Nie jest wykluczone, że pojedzie z nami.

Mecz Cracovii z Pogonią zapowiada się interesująco. Oba zespoły preferują ofensywny styl gry, w tabeli plasują się niżej, niż w poprzednim sezonie, ale zdaniem trenera Moskala pozycja w tabeli nie odzwierciedla potencjału krakowskiego zespołu.

- Cracovia ma bardzo szeroką kadrę i wielu wartościowych graczy – ocenia K. Moskal. - Podobnie jak my wygrali pierwsze spotkanie i zechcą kontynuować passę. Z tego co słyszałem, to boisko w Krakowie nie jest w najlepszym stanie, to na pewno nie ułatwi gry, jaką oba zespoły preferują. Liczę jednak na dobry mecz. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy