niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lech z Pogonią z udziałem kibiców

Piłka nożna. Lech z Pogonią z udziałem kibiców

Piłka nożna. Lech z Pogonią z udziałem kibiców
Data publikacji: 2017-02-15 20:53
Wywietleń: 568 215121

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin odbędzie się z udziałem kibiców - zadecydowała w środę Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN, która przychyliła się do wniosku poznańskiego klubu o darowanie części kary.

Lech wnioskował o zawieszenie kary, jaką otrzymał po ubiegłorocznym pojedynku finałowym w Warszawie. Podczas meczu na PGE Narodowym z Legią (wygranym przez warszawski zespół 1:0), z sektora zajmowanego przez fanów z Wielkopolski na murawę poleciały race, przez co sędzia musiał dwukrotnie przerwać spotkanie na kilka minut. Kibice "Kolejorza" uszkodzili również kilkaset krzesełek.

Poznański klub ukarany został m.in. zakazem udziału kibiców w meczach PP na własnym stadionie przez cały sezon 2016/17 oraz zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców. W październiku lechici zagrali ćwierćfinałowe spotkanie z Wisłą Kraków bez udziału publiczności.

NKO złagodziła karę dla Lecha i zaplanowany na 1 marca w Poznaniu półfinał z Pogonią Szczecin odbędzie się z udziałem publiczności.

- To dla nas bardzo ważna informacja, bo obecność kibiców w tym kluczowym spotkaniu będzie wielką pomocą dla zespołu. Walczyliśmy o to, bo jesteśmy przekonani, że nałożona na nas sankcja przed rokiem była bardzo dotkliwa i odniosła już swój skutek - powiedział prezes Lecha Karol Klimczak.

Komisja nie przychyliła się natomiast do części wniosku klubu o darowanie bądź zawieszenie wykonania kary zakazu wyjazdów grup zorganizowanych na mecze w Pucharze Polski, co argumentowano zachowaniem sympatyków "Kolejorza" podczas czterech spotkań ekstraklasy, na których wykorzystane zostały środki pirotechniczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi