piątek, 22 września 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kowalczyk z nowym kontraktem

Piłka nożna. Kowalczyk z nowym kontraktem

Piłka nożna. Kowalczyk z nowym kontraktem
Data publikacji: 2016-10-18 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-18 11:16
Wywietleń: 876 162485

Zawodnik Pogoni II Szczecin, reprezentant Polski U-19 i wicemistrz Polski Juniorów - Sebastian Kowalczyk, przedłużył umowę z Pogonią Szczecin.

- Pamiętam, jak pięć lat temu ściągaliśmy Sebastiana z SALOS-u Szczecin - przyznał prezes Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. - Cieszymy się, że przedłużył z nami umowę. Zasłużył na to grą w juniorach starszych oraz rezerwach. Sebastian powoli wspina się po szczeblach naszego klubu. Wierzę, że gra w rezerwach to kolejny, ale nie ostatni etap jego gry w Pogoni. 

Kowalczyk jest podstawowym zawodnikiem Pogoni II Szczecin. W tym sezonie w siedmiu występach zaliczył 559 minut i zdobył trzy gole. W zeszłorocznych rozgrywkach wywalczył srebrny medal Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Ma za sobą również występy w juniorskich reprezentacjach Polski. W ostatnich tygodniach uczestniczył także w treningach pierwszego zespołu. 

- To był owocny rok - powiedział Sebastian Kowalczyk. - Następnym celem jest pierwszy zespół. Widzę, że intensywna praca popłaca, a to dopiero początek tego, na co mnie stać. Mam nadzieję, że małymi krokami dojdę do tego i spełni się moje dziecięce marzenie, aby zagrać w seniorach Pogoni.

Klub związał się z piłkarzem na okres czterech lat. Umowa zatem obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi