środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Kowalczyk z nowym kontraktem

Piłka nożna. Kowalczyk z nowym kontraktem

Piłka nożna. Kowalczyk z nowym kontraktem
Data publikacji: 2016-10-18 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-18 11:16
Wywietleń: 917 162485

Zawodnik Pogoni II Szczecin, reprezentant Polski U-19 i wicemistrz Polski Juniorów - Sebastian Kowalczyk, przedłużył umowę z Pogonią Szczecin.

- Pamiętam, jak pięć lat temu ściągaliśmy Sebastiana z SALOS-u Szczecin - przyznał prezes Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. - Cieszymy się, że przedłużył z nami umowę. Zasłużył na to grą w juniorach starszych oraz rezerwach. Sebastian powoli wspina się po szczeblach naszego klubu. Wierzę, że gra w rezerwach to kolejny, ale nie ostatni etap jego gry w Pogoni. 

Kowalczyk jest podstawowym zawodnikiem Pogoni II Szczecin. W tym sezonie w siedmiu występach zaliczył 559 minut i zdobył trzy gole. W zeszłorocznych rozgrywkach wywalczył srebrny medal Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Ma za sobą również występy w juniorskich reprezentacjach Polski. W ostatnich tygodniach uczestniczył także w treningach pierwszego zespołu. 

- To był owocny rok - powiedział Sebastian Kowalczyk. - Następnym celem jest pierwszy zespół. Widzę, że intensywna praca popłaca, a to dopiero początek tego, na co mnie stać. Mam nadzieję, że małymi krokami dojdę do tego i spełni się moje dziecięce marzenie, aby zagrać w seniorach Pogoni.

Klub związał się z piłkarzem na okres czterech lat. Umowa zatem obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny