poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Koncepcja nowego stadionu gotowa !

Piłka nożna. Koncepcja nowego stadionu gotowa !

Piłka nożna. Koncepcja nowego stadionu gotowa !
Data publikacji: 2016-07-21 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-22 14:51
Wywietleń: 2468 145137

W czwartek projektant Janusz Pachowski złożył w Urzędzie Miasta w Szczecinie gotową koncepcję architektoniczną uwzględniającą ustalenia zawarte pomiędzy władzami miasta z przedstawicielami Pogoni Szczecin i kibicami.

Zgodnie z założeniami nowy Stadion Miejski będzie składać się z czterech trybun o łącznej pojemności 22 368 miejsc. Znacząco zwiększy się komfort oglądania meczów, ponieważ trybuna zachodnia zostanie wypłaszczona i będzie znajdować się znacznie bliżej murawy.

Obecnie kibiców siedzących na „łuku” od placu gry (w najdalszym punkcie) dzieli 40,5 m. Na nowym Stadionie Miejskim ta odległość zmaleje do 16,2 m.

Analogicznie będzie w przypadku nowej trybuny – wschodniej. Na niej oprócz standardowych sektorów znajdzie się również dwupoziomowy przeszkolony pawilon, który ma być wykorzystany m.in.: na potrzeby studia telewizyjnego i Muzeum Pogoni Szczecin.

Koncepcja architektoniczna została przekazana przedstawicielom klubu Pogoń Szczecin S.A., którzy mają dwa tygodnie na weryfikację dokumentów. (par)

Komentarze

guciu
Nowy projekt stadionu Pogoni Szczecin da spokój na razie licencje na poziomie polskich lig, natomiast europejskie rozgrywki mecze reprezentacji narodowych kadre Nawałki też by się obejrzało.
2016-07-22 14:51:22
tollo48
Jezeli ten stadion bedzie kosztowal 200 milionow to lepiej wybudowac nowy od podstaw w innym miejscu i wiekszy na 30 tys.widzow wg.normy FIFA. To bedzie wielka lipa z tym stadionem bo nie bedzie mozna juz zrobic zawodow lekkoatletycznych.
2016-07-22 13:35:56
Tralala
"Na niej oprócz standardowych sektorów znajdzie się również dwupoziomowy przeszkolony pawilon" A z czego ten pawilon będzie przeszkolony? Kto będzie prowadził szkolenie dla pawilonu?
2016-07-22 10:55:44
30 tyś. nie ma sensu
Bo na mecze i tak chodzi góra 5-7 tyś.
2016-07-22 08:55:15
ziom
stadion na 22 tys kibicow oznacza ze zadna powazna impreza w kraju nie bedzie rozegrana w Szczecinie. minimum to 30 tys. ....
2016-07-22 06:30:26
kibic
mam pytanko do projektanta ... gdzie jest dach?,bo chyba to co widac na tym zdjeciu to nie jest dach tylko jakas imitacja przypominajaca wygladem w malym stopniu dach.
2016-07-22 00:30:01
roni
dla garstki piłkarzy nowy stadion - kiedy będzie pełny jak bilety będą za darmo lepiej przebudować "Twardowskiego" ale nowo nazwaną ulicę na autostradę z prawdziwego zdarzenia
2016-07-21 21:38:25
mks
Do biegacz tyczkarz. Rób łeb
2016-07-21 16:29:02
m
masz juz stadion lekkoatletyczny w Sz. Stadion piłkarski jest bez bierzni. Dostawiane trybuny, co za poroniony pomysł!
2016-07-21 16:06:57
biegacz tyczkarz
Taka koncepcja powinna byc na wstepie odrzucona. Stadion miejski dla pilkarzy... Czasem koncert, a gdzie miejsce dla lekkoatletow? Przeciez mozna zaprojektowac bieznie i dostawiane trybuny na mecze pilkarskie! Mozna, tylko trzeba chciec!
2016-07-21 15:51:13