Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Ligowa niedziela. Pod znakiem siatkówki

Data publikacji: 12 lutego 2017 r. 09:27
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2017 r. 09:27

Sportowa niedziela stać będzie w Szczecinie pod znakiem siatkówki. W Azoty Arenie swoje mecze rozegrają zarówno siatkarze Espadonu, jak i siatkarki Chemika. Na wyjazdach sportowe kryzysy zechcą zażegnać: piłkarski ręczne Pogoni Baltica i koszykarze Spójni.

Ekstraklasa siatkarzy

14.45: Espadon Szczecin – Cuprum Lubin

Po efektownym zwycięstwie nad Lotosem Treflem (3:1) o kolejne punkty szczeciński beniaminek powalczy z Cuprum. Zespół z Lubina szczecinianie wyeliminowali w tym sezonie z Pucharu Polski, ale w Plus Lidze w I rundzie nie ugrali nawet seta.
Cuprum przegrało trzy ostatnie spotkania ligowe i jeśli Espadon zagra, tak skutecznie w ataku jak przed tygodniem ma szanse na kolejną niespodziankę. Relację ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Ekstraklasa siatkarek

19.00: Chemik Police – ŁKS Łódź

Po wyjazdowej wygranej nad Imoco Volley 3:2 w Lidze Mistrzyń Chemik wraca na krajowe parkiety. O 18 zwycięstwo mistrzynie Polski powalczą w niedzielny wieczór z ŁKS.

Beniaminek z Łodzi w ostatnich tygodniach pokonał uczestniczki Ligi mistrzyń Zauron Dąbrowa i Muszyniankę, a pierwszoplanowe role w zespole odgrywają były zawodniczki Chemika. Kowalińska średnio zdobywa w meczu ponad 19 punktów, a najlepszą zagrywającą i podstawową środkową jest Kwiatkowska.

Superliga piłkarek ręcznych

18.30: AZS Łączpol Gdańsk – Pogoń Baltica Szczecin

Po trzech kolejnych porażkach wicemistrzynie Polski fatalną passę spróbują przerwać w Gdańsku. Łączpol, w którego barwach występują dwie byłe zawodniczki szczecińskiego klubu Stachowska i Masna, wygrał cztery z pięciu spotkań rozegranych od początku roku.

I liga koszykówki

18.00: Noteć Inowrocław – Spójnia Stargard

Po trzech ligowych porażkach Spójnia powalczy o przerwanie złej serii w Inowrocławiu. Noteć jest ligowym średniakiem, która jednak przed własną publicznością wygrała już sześć spotkań w tym sezonie. ©℗ (mij, woj)