Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Pięć medali w Toruniu

Lekkoatletyka. Pięć medali w Toruniu

Data publikacji: 2016-03-06 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-07 11:55
Wywietleń: 1167 122596

Zakończyły się halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce rozgrywane w nowoczesnej hali w Toruniu.

W drugim dniu zmagań tytuł mistrzowski wywalczyła Renata Pliś z Maratoni Świnoujście, która triumfowała w biegu na 3 km z czasem 8.56,35.

Następną zawodniczkę na mecie wyprzedziła o blisko pół minuty. Drugie miejsce zajęła Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard z rezultatem 9.22,37.

Reprezentant Pomorza Stargard wywalczył srebrny medal również w biegu na 3 km mężczyzn. Drugie miejsce zajął Damian Kabat z czasem 8.25,03.

Zawodnicy z regionu wywalczyli w Toruniu pięć medali. W sobotę na najwyższym stopniu podium stanął Artur Ostrowski ze Sportingu Międzyzdroje, który wygrał w biegu na 1500 m, oraz Piotr Lisek z OSOT Szczecin w skoku o tyczce. ©℗ (par)