piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekka atletyka. Silna reprezentacja z regionu na MŚ

Lekka atletyka. Silna reprezentacja z regionu na MŚ

Lekka atletyka. Silna reprezentacja z regionu na MŚ
Data publikacji: 2017-07-26 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-26 14:48
Wywietleń: 464 278819

Aż pięciu lekkoatletów z regionu: trzech ze szczecińskich klubów i dwóch z Goleniowa otrzymało powołania na mistrzostwa świata w Londynie, które odbędą się w dniach 4-13 sierpnia.

To rekordowa liczba zawodników z regionu na tak ważnej lekkoatletycznej imprezie. Ponadto w Londynie wystartuje wychowanek Ósemki Police, Marcin Lewandowski.

Największe medalowe szanse ma Piotr Lisek z OSOT Szczecin, który wystartuje w konkursie skoku o tyczce. Tegoroczny halowy mistrz Europy i rekordzista Polski spisuje nieco gorzej w sezonie letnim, ale ciągle utrzymuje równą, wysoką formę. W obecnym sezonie skakał na wysokości 5,85, natomiast zimą w hali osiągnął rekordowy wynik 6 metrów.

W biegach na 800 i 1500 m wystartują: wspomniany Marcin Lewandowski i Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Lewandowski niedawno pobił rekord Polski na 1500 m i na tym dystansie wydaje się mieć większe szanse na dobrą lokatę. Dla Rozmysa to pierwsza w karierze tak duża impreza, na której wystartuje.

W biegu na 3 km z przeszkodami wystąpi kolega klubowy Rozmysa, Krystian Zalewski, który ma w swoim dorobku tytuł wicemistrza Europy. W jego koronnej konkurencji prym wiodą jednak zawodnicy z Afryki, dlatego trudno spodziewać się wysokiej lokaty zawodnika z Goleniowa.

W chodzie na 20 km zaprezentuje się zawodnik MKL Szczecin Adrian Błocki, który podobnie jak Rozmys zadebiutuje na tak dużej imprezie. W biegu na 1500 m wystąpi natomiast jego koleżanka klubowa Sofia Ennaoui, ktra w tym roku wywalczyła już brązowy medal mistrzostw Europy w hali i srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23 na stadionie. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny