środa, 20 września 2017.
Strona główna > Sport > Lekka atletyka. Silna reprezentacja z regionu na MŚ

Lekka atletyka. Silna reprezentacja z regionu na MŚ

Lekka atletyka. Silna reprezentacja z regionu na MŚ
Data publikacji: 2017-07-26 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-26 14:48
Wywietleń: 419 278819

Aż pięciu lekkoatletów z regionu: trzech ze szczecińskich klubów i dwóch z Goleniowa otrzymało powołania na mistrzostwa świata w Londynie, które odbędą się w dniach 4-13 sierpnia.

To rekordowa liczba zawodników z regionu na tak ważnej lekkoatletycznej imprezie. Ponadto w Londynie wystartuje wychowanek Ósemki Police, Marcin Lewandowski.

Największe medalowe szanse ma Piotr Lisek z OSOT Szczecin, który wystartuje w konkursie skoku o tyczce. Tegoroczny halowy mistrz Europy i rekordzista Polski spisuje nieco gorzej w sezonie letnim, ale ciągle utrzymuje równą, wysoką formę. W obecnym sezonie skakał na wysokości 5,85, natomiast zimą w hali osiągnął rekordowy wynik 6 metrów.

W biegach na 800 i 1500 m wystartują: wspomniany Marcin Lewandowski i Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Lewandowski niedawno pobił rekord Polski na 1500 m i na tym dystansie wydaje się mieć większe szanse na dobrą lokatę. Dla Rozmysa to pierwsza w karierze tak duża impreza, na której wystartuje.

W biegu na 3 km z przeszkodami wystąpi kolega klubowy Rozmysa, Krystian Zalewski, który ma w swoim dorobku tytuł wicemistrza Europy. W jego koronnej konkurencji prym wiodą jednak zawodnicy z Afryki, dlatego trudno spodziewać się wysokiej lokaty zawodnika z Goleniowa.

W chodzie na 20 km zaprezentuje się zawodnik MKL Szczecin Adrian Błocki, który podobnie jak Rozmys zadebiutuje na tak dużej imprezie. W biegu na 1500 m wystąpi natomiast jego koleżanka klubowa Sofia Ennaoui, ktra w tym roku wywalczyła już brązowy medal mistrzostw Europy w hali i srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23 na stadionie. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi