poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Lekka atletyka. Lisek wygrał w Monako

Lekka atletyka. Lisek wygrał w Monako

Lekka atletyka. Lisek wygrał w Monako
Data publikacji: 2017-07-22 08:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-22 08:54
Wywietleń: 227 277229

25-letni szczeciński tyczkarz Piotr Lisek wygrał zawody w skoku o tyczce podczas zawodów Diamentowej Ligi w Monako. Lisek jako jedyny przeskoczył 5,82 m, ale na 5,87 m się zatrzymał. Trzy próby były nieudane.

Czwarty zawodnik igrzysk skoczył w hali jako pierwszy Polak w historii sześć metrów, ale na stadionie nie uzyskuje tak dobrych rezultatów. Wysokość 5,82 to dla niego wyrównany rekord życiowy. Tym bardziej cenny, że… na pożyczonej tyczce. Jego sprzęt zagubił się w drodze z ostatniego mityngu w Rabacie i nie dotarł na mityng w Księstwie.

W Monako w konkursie skoku o tyczce startować miał także Paweł Wojciechowski, ale mistrz świata z Daegu (2011) przeziębił się i zrezygnował z wyjazdu.

Wydarzeniem mityngu był występ Usaina Bolta. Najszybszy człowiek świata przebiegł 100 m w 9,95 i wygrał. Jamajczyk po raz pierwszy w tym sezonie – ostatnim w jego karierze – uzyskał wynik poniżej 10 sekund. Jego ostatnim startem będą sierpniowe mistrzostwa świata, w których będzie bronić tytułu.

To był dla lekkoatletów ostatni poważny sprawdzian przed mistrzostwami świata, które w dniach 4-14 sierpnia odbędą się w Londynie. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje