Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Koszykówka. Zdobyli 100 punktów i przegrali

Data publikacji: 10 kwietnia 2016 r. 20:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2016 r. 07:52

Koszykarze King Wilków Morskich niedzielnym zwycięstwem nad Asseco Gdynia mogli sobie już zapewnić udział w play off. Mecz jednak przegrali, ale szansy definitywnie nie zaprzepaścili.

Szczecinianie przegrali 100:106. To wynik dość zaskakujący i nietypowy. Rzadko się bowiem zdarza, że drużyna zdobywając 100 punktów przegrywa mecz. Tak jednak w szczecińskiej Azoty Arenie się stało.

Gospodarze wygrali tylko pierwszą kwartę. W niej rywale pozwalali jeszcze miejscowym na harce pod swoim koszem, kończące się przeważnie zdobyciem punktów. Podopieczni trenera Łukomskiego z łatwością wyrabiali sobie pozycje rzutowe, ale też nie przeszkadzali w tym mocno przeciwnikowi.

Gdynianie z każdą kolejną kwartą poprawiali grę w defensywie, a szczecinianie niestety nie. To dlatego sytuacja uległą diametralnej zmianie w drugiej połowie. Przewagę uzyskali goście i choć w czwartej kwarcie byli przez moment zagrożeni, to jednak zdołali dowieźć wygraną do końca.

Mecz obserwował amerykański trener reprezentacji Polski Mike Taylor, który szczególnie zainteresowany był postawą Kikowskiego. Nasz skrzydłowy nie zawiódł. Był najskuteczniejszym graczem w naszej drużynie – zdobył 21 punktów, a do tego zaliczył 2 zbiórki i 4 asysty.

Na wyróżnienie zasłużył też Majewski, który był najlepiej zbierającym zawodnikiem w drużynie – 7 zbiórek i zaliczył też 2 bloki. Dobry mecz rozegrał Leończyk z 13 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami, natomiast Robinson zakończył mecz na 7 punktach, 6 asystach i 3 przechwytach.

King Wilki Morskie – Asseco Gdynia 100:106 (32:25, 20:23, 21:30, 27:28).

Punkty dla King Wilków Morskich zdobyli: Kikowski – 21, Gaines – 16, Majewski – 16, Leończyk – 13, Brown – 10, Aiken – 9, Robinson – 7, Galdikas – 6, Nowakowski – 2.

I kwarta: 2 min. - 3:8, 4 min. - 12:13, 6 min. - 17:16, 8 min. - 25:20, 10 min. - 32:25.

II kwarta: 12 min. - 36:33, 14 min. - 39:37, 16 min. - 44:41, 18 min. - 47:46, 20 min. - 52:48.

III kwarta: 22 min. - 52:52, 24 min. - 56:58, 26 min. - 63:64, 28 min. - 68:73, 30 min. - 73:78.

IV kwarta: 32 min. 75:83, 34 min. - 80:89, 36 min. - 88:91, 38 min. - 92:96, 40 min. - 100:106.