sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Zieliński z pucharem świata

Kolarstwo. Zieliński z pucharem świata

Kolarstwo. Zieliński z pucharem świata
Data publikacji: 2016-01-17 15:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 994 102202

35 letni kolarz Piasta Szczecin Damian Zieliński wywalczył Puchar Świata w kolarstwie torowym w najbardziej prestiżowej konkurencji sprintu. To drugie trofeum w karierze tego kolarza. Po raz ostatni triumfował w cyklu zawodów o puchar świata 12 lat temu.

W ostatnich zawodach cyklu, rozegranych w Hongkongu, uplasował się na dziewiątej pozycji, ale zdobyte punkty wystarczyły do sięgnięcia po trofeum. Miał trochę pecha, bo w eliminacjach uzyskał najlepszy czas, ale w 1/8 finału nie sprostał Patrickowi Constable z Australii - późniejszemu triumfatorowi, a w repesażu z Xu Chao z Chin (zajął drugie miejsce) i Francuzem Quentinem Lafarge.

Dobrze zaprezentował się kolega klubowy Damiana Zielińskiego, Kamil Kuczyński, zajmując piątą lokatę. Dzień wcześniej w sprincie drużynowym Kuczyński był drugi, startując z Maciejem Bieleckim i Mateuszem Lipą.

W wieloboju (omnium) kobiet Małgorzata Wojtyra z Bo Go Szczecin uplasowała się na wysokiej, czwartej pozycji. Zawody wygrała mistrzyni olimpijska Brytyjka Laura Trott.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi