Kolarstwo. Zieliński piąty, Wojtyra szósta

Data publikacji: 2015-12-06 10:48
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1064 45462

34 letni kolarz Piasta Szczecin Damian Zieliński zajął piąte miejsce w sprincie w zawodach Pucharu Świata kolarzy torowych w nowozelandzkim Cambridge. W wieloboju (omnium) Małgorzata Wojtyra z Bo Go Szczecin uplasowała się na szóstej pozycji.

Zieliński bardzo dobrze zaprezentował się w eliminacjach sprintu, uzyskując na 200 metrów ze startu lotnego trzeci rezultat - 9,896 s.

W 1/16 finału pewnie pokonał Holendra Hugo Haaka, a w 1/8 Australijczyka Patricka Constable'a, ale w ćwierćfinale uległ Niemcowi Maximilianowi Levy'emu 0:2.

W wyścigu o miejsca 5-8 kolarz ze Szczecina wyprzedził reprezentanta Trynidadu i Tobago Njisane Philippa, ponownie Constable'a oraz Nowozelandczyka Sama Webstera.

W wieloboju Wojtyra nie poprawiła zajmowanego po sobotnich konkurencjach piątego miejsca. W zamykającym rywalizację wyścigu punktowym nie zdobyła ani jednego "oczka" i w ten sposób spadła w klasyfikacji generalnej na szóstą lokatę.

Szczecinianka wystartowała jeszcze w scratchu i zajęła 11 miejsce.