Boks. Polski w piątek walczy z Gutierezem

Data publikacji: 2017-08-24 23:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25 07:55
Wywietleń: 747 289609

Kolumbijczyk John Gutierrezem będzie rywalem zawodnika Rózy Karlino Mateusza Polskiego (64 kg) w piątkowej walce 1/16 finału mistrzostw świata w boksie w Hamburgu. W czwartek odbyło się losowanie.

W niemieckim turnieju wystąpi dwóch polskich pięściarzy, oprócz Polskiego (Róża Karlino) także Damian Kiwior (69 kg, Tiger Tarnów). Warunkiem startu było dotarcie co najmniej do ćwierćfinału tegorocznych mistrzostw Europy na Ukrainie; z 10 biało-czerwonych najlepiej spisał się Polski, który zdobył brązowy medal, a pokonał m.in. wicemistrza igrzysk w Rio reprezentanta Azerbejdżanu kubańskiego pochodzenia Lorenzo Sotomayora.

Jeśli Polski wygra z Gutierrezem, w 1/8 finału zmierzy się z Uzbekiem Ikbolionem Czołdarowem. Trenerem polskiej kadry jest szczeciński szkoleniowiec Karol Chabros.

W 19. edycji MŚ wystąpi 279 zawodników z 85 krajów. Pełne reprezentacje wystawiają tylko Niemcy, Kazachstan i Uzbekistan - po 10 bokserów.

Eliminacyjne pojedynki w Hamburgu potrwają do 28 sierpnia. Ćwierćfinały są zaplanowane na 29 sierpnia, półfinały na 31 sierpnia i 1 września, a finały na 2 września.

W historii czempionatu Polacy wywalczyli 13 medali - złoty, trzy srebrne i dziewięć brązowych. Jedyne złoto zdobył Henryk Średnicki w kategorii 51 kg w Belgradzie (1978 rok). Ostatnim medalistą jest Aleksy Kuziemski - brąz w wadze 81 kg w Bangkoku (2003).

Zdecydowanie najlepsi są Kubańczycy, którzy mają na koncie 128 krążków, w tym 71 złotych. (par)