piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Nasi pięściarze wygrywali w reprezentacji

Boks. Nasi pięściarze wygrywali w reprezentacji

Boks. Nasi pięściarze wygrywali w reprezentacji
Data publikacji: 2017-03-04 08:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-04 08:30
Wywietleń: 351 219800

Reprezentacja Polski w boksie w składzie z reprezentantami naszego województwa pokonała Białoruś 14:10 w towarzyskim meczu rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Wygraliśmy z bardzo dobrym zespołem. To była wspaniała promocja pięściarstwa – powiedział szczeciński trener polskiej kadry Karol Chabros.

Przed meczem szkoleniowiec biało-czerwonych ostrożnie oceniał szanse swoich podopiecznych w starciu z reprezentacją Białorusi, która ma w swoim składzie medalistów mistrzostw Europy i uczestników igrzysk olimpijskich. Tymczasem na ringu w Ostrowcu Polacy pokonali groźnego rywala 14:10.

Swoje walki wygrali pięściarze reprezentujący nasz region. W wadze do 64 kg triumfował Mateusz Polski z Róży Karlino, a w wadze do 81 kg. zawodnik Skorpionu Szczecin Arkadiusz Szwedowicz.

- Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo. Białoruś to bardzo wymagający rywal, który przyjechał do Ostrowca w bardzo mocnym składzie. Praktycznie wszyscy nasi bokserzy zaprezentowali wysokie umiejętności i charakter do walki – chwalił swoich zawodników pracujący na co dzień w Skorpionie Szczecin Chabros.

Spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się w ramach nowego projektu Polskiego Związku Bokserskiego „Światowa konfrontacja boksu olimpijskiego”.

- Ten mecz potwierdził, że to świetna inicjatywa. Bardzo mocny rywal, wysoki poziom sportowy i wiele emocji. Warto to kontynuować, tym bardziej, że jest to impreza cykliczna. Przygotowuje naszych pięściarzy do imprez światowej rangi. To świetna promocja pięściarstwa – dodał trener polskich bokserów.

W ramach „Światowej konfrontacji boksu olimpijskiego” w tym roku odbędą się jeszcze cztery imprezy. 21 kwietnia w Brodnicy rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, a 26 maja w Kielcach - Rosjanie. Na 22 września zaplanowano mecz Polska – Irlandia, a 27 października odbędzie się spotkanie Polska – Turcja. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny