środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów
Data publikacji: 2016-10-30 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-05 23:16
Wywietleń: 2182 167150

Zdrowy tryb życia, dieta, zasady zachowania bezpieczeństwa - to tematy prelekcji ekspertów podczas Senioralliów, czyli Dni Seniora, które w sobotę i niedzielę (29-30 października) odbyły się w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. Wykładom towarzyszył poczęstunek.

Osoby starsze mogły usłyszeć porady policyjne, medyczne, dietetyczne czy kosmetyczne. Prelegenci odpowiadali na pytania nurtujące seniorów. Spotkaniom z ekspertami towarzyszył poczęstunek oraz minitargi. Na stoisku TeleCardio wykonywano badanie EKG, mierzono ciśnienie, pokazywano, jak wykonać badanie EKG na odległość oraz jak korzystać z platformy medycznej.

Seniorallia przygotowała fundacja Edukatio z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Tekst i fot. (ek)

Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Zdrowie i bezpieczeństwo seniorów

Komentarze

Zlo... dobrem zwyciezaj,
Pytanie do PO-nizszego Qustorp-a... a co "robiles" przez ostatnie 8 lat, jak u Wladzy bylo PO ? A dzisiaj nie mozes byc "Tym 1-szym" i zglosic sie do takiej Pomocy... jak sam opisujesz ??
2016-11-05 22:40:40
Qustorp
Kochanie staruszków za państwowe pieniążki. A "Stara Rzeźnia" ma swój "pijar". Co z tymi staruszkami, którzy leżą obłożnie chorzy w swoich zaciszach domowych, i powolutku zlegają do śmierci w biedzie i w ciszy. W Polsce nie ma funduszu jak w Niemczech ,na opiekę nad starymi ludźmi. Można , mieć rentę , można mieć emeryturę , ale można być sparaliżowanym. Do Starej Rzeźni nie doczołgają się po ciasteczko. Na to potrzebni są opiekunowie, ale nie żadne tzw. Wolontariaty!Płatni opiekunowie. Takimi w Niemczech w zdecydowanej masie są Polacy ( pielęgniarki i pielęgniarze i różne inne pokrewne specjalności. To się nazywa "Realpolitik"
2016-10-31 20:12:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny