sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Nauka > Stres w pracy

Stres w pracy

Stres w pracy
Data publikacji: 2018-01-21 23:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-25 19:49
Wywietleń: 998 310383

Z badań GfK wynika, że stres to zjawisko, którego doświadcza aż 98 proc. Polaków. Jednym z głównych czynników stresogennych jest praca. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie ADP Polska, które objęło pracowników ośmiu europejskich państw.

Wynika z niego, że jesteśmy najbardziej zestresowaną nacją w Europie. Niemal co czwarty badany przyznał, że odczuwa stres w pracy każdego dnia. Czy jesteśmy skazani na funkcjonowanie w ciągłym napięciu? Niekoniecznie. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone na zachodzie sposoby „walki” ze stresem, które teraz szturmem wkraczają do polskich biur.

Stres jest nieodłączną częścią pracy nie tylko przedstawicieli takich zawodów, jak: strażak, chirurg czy makler giełdowy. Problem dotyka także tzw. białych kołnierzyków, czyli osób pracujących w biurze, na pozór w spokojnym otoczeniu. Po prezenterze telewizyjnym i taksówkarzu trzecie miejsce na liście najbardziej stresujących zawodów w 2017 r., opublikowanej przez amerykański serwis z ofertami pracy Career Cast, znalazł się specjalista PR, a na czwartym pracownik korporacji wyższego szczebla. W małych dawkach stres może być motywujący i pobudzać do działania. Jednak po przekroczeniu pewnego poziomu może przynieść odwrotny skutek.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 stycznia 2018 r.

Oprac. (l)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

,
Nie ma się co dziwić, skoro mamy kilkakrotnie wyższe ceny paliwa i żywności w stosunku do zarobków. Stawka za godzinę pracy do litra paliwa, czy hamburgera jest u nas nieporównywalnie niższa niż u zachodnich sąsiadów, więc jak tu się nie stresować. Kilka lat pracy na nowy samochód zamiast kilku miesięcy może stresować.
2018-01-23 10:46:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy