wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nagroda dla Pixel Legend

Nagroda dla Pixel Legend

Nagroda dla Pixel Legend
Data publikacji: 2015-10-22 18:46
Wywietleń: 1295 30516

Europejska Agencja Kosmiczna w polskiej edycji konkursu Galileo Masters 2015 nagrodziła aplikację szczecińskiej firmy Pixel Legend Jana Filipowiaka umożliwiającą zobaczenie zwiedzanych miejsc takimi, jakie były kiedyś.

Pozycjonowanie użytkownika w Pastguide odbywa się m.in. za pomocą GPS - właśnie za to projekt zdobył nagrodę 10 000 PLN w konkursie oceniającym innowacyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasz projekt został doceniony przez jurorów. To znaczy, że jesteśmy na dobrej drodze – mówi Jan Filipowiak, założyciel Pixel Legend i pomysłodawca Pastguide. – Chcemy również wykorzystać tę technologię do pokazywania przyszłości, np. umożliwić obejrzenie własnego domu na działce jeszcze przed jego wybudowaniem.

European Satellite Navigation Competition (ESNC), inaczej nazywany Galileo Masters, uznawany jest za najważniejszy konkurs, który co roku nagradza najlepsze rozwiązania wykorzystujące technologie satelitarne. Do tegorocznej, polskiej edycji napłynęły 64 zgłoszenia, co uczyniło ją najpopularniejszą na świecie.

(as)

Zrzut ekranu: http://galileo-masters.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi