sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Szczecinianie sięgają po milion euro

Szczecinianie sięgają po milion euro

Szczecinianie sięgają po milion euro
Data publikacji: 2016-09-23 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-25 00:52
Wywietleń: 1906 156190

Pixel Legend, szczeciński startup pozyskał na rozwój z rynku komercyjnego milion euro. To z pewnością jedno z największych tego typu finansowań w naszym regionie. Pixel Legend tworzą oprogramowanie pozwalające zobaczyć na ekranie smartfonu, albo tableta rzeczy, których już nie ma, albo dopiero powstają.

- Udało nam się pozyskać milion euro od prywatnego inwestora z branży budowlanej - mówi Jan Filipowiak z Pixel Legend. -   Fundusze te będą przeznaczone finansowanie naszej platformy do wizualizacji. Pozwolą nam na jej rozwój na urządzeniach mobilnych i przy wykorzystaniu technologii związanych z wirtualną i rozszrzoną rzeczywistością.

- Jeśli chodzi o start-upy, to wygląda na to, że jest to największa inwestycja seedowa firmy ze Szczecina - komentuje Paweł Krzych, znany szczeciński bloger. -  Mogły mieć miejsce jakieś ciche inwestycje, ale z mojej wiedzy wynika, że milion euro to największa kwota tego typu inwestycji w Szczecinie.

Sukces szczecińskiej firmy zaczął się od Past Guide'a. Aplikacja pozwala na wizualizację krakowskiego rynku sprzed 600 lat. Twórcy uzyskali grant wprost z Komisji Europejskiej. Byli przy tym pierwszą polską firmą, którą Unia wsparła z pominięciem polskich instytucji. Aplikację na smartfony i tablety pobrano ponad 1300 razy. Oprogramowanie wchodzi w kolejny etap i ma także pokazywać przeszłość innych miast.

Doświadczenia zebrane przy tworzeniu aplikacji dla Krakowa zaowocowały zbudowaniem bardziej uniwersalnej platformy - Emb3d.

- Zaczęliśmy rozmawiać o innych obszarach i rynkach, na których można wykorzystać wizualizację - opowiada szef Pixel Legend. - Zaczęliśmy od architektów, którym Emb3d pozwala na placu budowy pokazać swój projekt zanim ruszą prace. Może służyć też zaprezentowaniu aranżacji biur w jeszcze surowych budynkach. Wszędzie tam, gdzie warto zastąpić wyobraźnię wizualizacją może pomóc nasze oprogramowanie. Ostatnio zwróciła się do nas firma z Irlandii, która potrzebuje w terenie pokazać rolnikom, jak będą wyglądać ich pola, gdy staną na nich turbiny wiatrowe.

Jan Filipowiak nie rezygnuje także z pierwszego przeznaczenia swojej aplikacji. dzięki Emb3d będzie można pokazać jak miejsca historyczne wyglądały przed wiekami.

Artur RATUSZYŃSKI

Fot. Pixel Legend

Komentarze

bieta
Wow! Jestem zachwycona i pełna uznania ! Brawo firma Pixel Legend ! :)
2016-09-24 21:53:44
ckm
to tylko 1300 pobrań
2016-09-24 11:13:37
ewa35
bardzo ciekawe Czy to oryginalny wynalazek? Czy na swiecie istnieja podobne? Dobrze ze w naszym miescie powstaje cos naprawde interesujace Tylko takim rzeczom mozemy przestac byc uwaznymi za "prowincje"
2016-09-23 14:11:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi