poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Kulturalna wymiana

Kulturalna wymiana

Kulturalna wymiana
Data publikacji: 2017-05-29 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29 13:13
Wywietleń: 2275 262499

Uczniów z Włoch i Turcji gości IV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. "Wszyscy jesteśmy obywatelami świata, a nasza kultura wyznacza naszą tożsamość" to tytuł projektu, który uczniowie tej szkoły oraz ich zagraniczni koledzy realizują wspólnie w programie Erasmus plus.

Projekt unijny poświęcony jest kulturze i tożsamości kulturowej, dlatego program spotkania jest bogaty. W poniedziałek (29 maja) w Akademii Sztuki uczestnicy projektu wzięli udział w sesji zdjęciowej poświęconej kostiumom i architekturze z epoki Bolesława Prusa, patrona IV LO. Młodzież zwiedzała najpiękniejsze miejsca Szczecina oraz wystąpiła w kostiumach na tle szczecińskiej architektury. Realizując zadanie "Drugie życie t-shirta" młodzi ludzie poznawali również różne techniki druku, które następnie stosowali projektując własne t-shirty.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę i potrwa przez bieżący tydzień. Uczestnicy wymiany przygotowali dotychczas międzynarodowy lunch w IV LO, podczas którego zaprezentowali przywiezione ze swoich krajów smakołyki. Brali także udział w nauce tańca poloneza oraz w grach integracyjnych. Podczas poniedziałkowego zwiedzania Szczecina zagraniczni goście byli pod wrażeniem pięknej architektury naszego miasta.

(el)

Fot. Ryszard Pakieser

Kulturalna wymiana

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi