poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych

Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych

Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych
Data publikacji: 2017-05-24 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 487 259671

Internet rzeczy oraz aplikacje mobilne i internetowe - w tych dwóch specjalnościach będzie kształcić nowo powstałe Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. W środę (24 maja) ta szkoła, mieszcząca się przy ul. Niemierzyńskiej zaprasza w godz. 14-18 na dzień otwarty.

To już drugie takie wydarzenie w tej placówce, gdyż podczas pierwszego dnia otwartego odwiedziło ją ponad 400 osób. Ze względu na tak duże zainteresowanie uczniów, technikum organizuje drugi dzień otwarty. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z przygotowanym we współpracy z firmami IT, programem kształcenia informatycznego. Ponadto zwiedzą szkołę, spotkają się z kadrą nauczycielską, przedstawicielami Technoparku i przedsiębiorcami patronującymi klasom. Będą mogli także odwiedzić sąsiadujący ze szkołą Technopark Pomerania.

Program nauczania Technikum Technologii Cyfrowych jest współtworzony z przedsiębiorcami, którzy będą prowadzić praktyczne zajęcia z uczniami, przyjmować ich na staże i praktyki we własnych firmach oraz fundować stypendia i indywidualne doradztwo dla najbardziej utalentowanych uczniów. W procesie nauczania uczestniczyć będą m.in. takie firmy technologiczne jak TEONITE, Sagra Technology, Meelogic i SoftVig. Młodzież będzie mogła także rozwijać swoje pasje na takich kołach zainteresowań, jak m.in. koła matematyczno-fizycznego, grafiki komputerowej czy fotografii cyfrowej.

Więcej informacji: www.technikumcyfrowe.pl" www.technikumcyfrowe.pl.

(el)

Fot. arch.

Komentarze

tech
Internet rzeczy - dziwna nazwa dla specjalności w technikum.
2017-05-24 09:37:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje