niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Nauka > Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych

Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych

Dzień otwarty w Technikum Technologii Cyfrowych
Data publikacji: 2017-05-24 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 10:00
Wywietleń: 372 259671

Internet rzeczy oraz aplikacje mobilne i internetowe - w tych dwóch specjalnościach będzie kształcić nowo powstałe Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. W środę (24 maja) ta szkoła, mieszcząca się przy ul. Niemierzyńskiej zaprasza w godz. 14-18 na dzień otwarty.

To już drugie takie wydarzenie w tej placówce, gdyż podczas pierwszego dnia otwartego odwiedziło ją ponad 400 osób. Ze względu na tak duże zainteresowanie uczniów, technikum organizuje drugi dzień otwarty. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z przygotowanym we współpracy z firmami IT, programem kształcenia informatycznego. Ponadto zwiedzą szkołę, spotkają się z kadrą nauczycielską, przedstawicielami Technoparku i przedsiębiorcami patronującymi klasom. Będą mogli także odwiedzić sąsiadujący ze szkołą Technopark Pomerania.

Program nauczania Technikum Technologii Cyfrowych jest współtworzony z przedsiębiorcami, którzy będą prowadzić praktyczne zajęcia z uczniami, przyjmować ich na staże i praktyki we własnych firmach oraz fundować stypendia i indywidualne doradztwo dla najbardziej utalentowanych uczniów. W procesie nauczania uczestniczyć będą m.in. takie firmy technologiczne jak TEONITE, Sagra Technology, Meelogic i SoftVig. Młodzież będzie mogła także rozwijać swoje pasje na takich kołach zainteresowań, jak m.in. koła matematyczno-fizycznego, grafiki komputerowej czy fotografii cyfrowej.

Więcej informacji: www.technikumcyfrowe.pl" www.technikumcyfrowe.pl.

(el)

Fot. arch.

Komentarze

tech
Internet rzeczy - dziwna nazwa dla specjalności w technikum.
2017-05-24 09:37:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi