czwartek, 22 lutego 2018.
Strona główna > Nauka > Jacek Wróbel rektorem ZUT

Jacek Wróbel rektorem ZUT

Jacek Wróbel rektorem ZUT
Data publikacji: 2016-03-22 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 485 124457

Prof. Jacek Wróbel został nowym rektorem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Do tej pory pełnił funkcję prorektora ds studenckich.

W swoim programie wyborczym uczony deklarował m.in. poprawienie wskaźników rekrutacyjnych i zwiększenie umiędzynarodowienia ZUT - poprzez tworzenie całościowych programów w języku obcym, zwiększenie mobilności studentów i naukowców, zwiększenie liczby umów z uczelnią.

- W przyszłości widzę naszą uczelnię jako dydaktyczno-badawczą, w której profil praktyczny będzie traktowany jako równowartościowy - zapowiadał.

Inne punkty programu to m.in. poparcie idei wprowadzenia do szkolnictwa wyższego 4-letnich studiów I stopnia, umożliwienie wybitnie zdolnym studentom szybszego ukończenie studiów poprzez indywidualizację programu i planu studiów, "przełamywanie wzajemnej izolacji wydziałów".

Nowy rektor ZUT urodził się 28 stycznia 1962 roku. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Córka Karolina, 23 lata, jest absolwentką TAFE NSW Hunter Institute w Newcastle w Australii, mieszka i pracuje w Sydney. Syn Tomasz, 20 lat, jest studentem na kierunku transport Akademii Morskiej w Szczecinie.

- Prof. Wróbel został wybrany w drugiej turze, gdzie konkurował z prof. Stefanem Berczyńskim - poinformował Stanisław Heropolitański, rzecznik prasowy ZUT.

Trzecim kandydatem na stanowisko rektora był prof. Zbigniew Frąckiewicz.

©℗

(as)

Fot. ZUT

Komentarze

ja
Super człowiek - Gratuluję i życzę samych sukcesów !
2016-03-24 10:10:20
Mania
Obserwator nie bądź śmieszny :). Bo zapytam, a gdzie jest Poznań?
2016-03-23 19:44:33
Wawrzek
Gratulacje! Życzymy rozwoju Uczelni,takiego by Warszawiacy zjeżdżali tu na Nauki.
2016-03-23 16:10:35
OBSERWATOR
ZUT- a co to za uczelnia???? Mój syn wyjechał na studia do POZNANIA na Uniwersytet Ekonomiczny i tam sie edukuje.ZUT jaki ten twór ma poziom????? Wszyscy ze Szczecina uciekają aż się kurzy.
2016-03-23 13:05:39
Krzysztof Zbigniew
Powodzenia panie profesorze.
2016-03-23 12:53:40
Jarun
Gratuluję Ci Jacek.
2016-03-22 23:42:41
Eda
A ja życzę mu powodzenia. Fantastyczny człowiek i profesor - jest bardzo za studentami, o czym mogłam się sama przekonać. Jest nowoczesny, otwarty na ludzi - nie jak połowa profesorów w ZUT, jemu się będzie chciało zrobić coś fajnego na uczelni. Powodzenia!
2016-03-22 19:34:05
Mania
Dziecko w wieku 19 lat samo wybiera co chce robić. Nie bądźmy śmieszni. Jak by wybrało to znowu źle, bo studia po znajomości skończyły :). Uważam, że właściwy człowiek na właściwym miejscu. Brawo!!!
2016-03-22 18:52:07
Ania
Super facet!!! Gratuluję.
2016-03-22 16:50:09
AM
Cóż, producent nie używający swoich produktów jest po prostu niewiarygodny ;)
2016-03-22 15:30:39
Gość
Dziecko w tym wieku wybiera samo. Posłać to można do przedszkola.
2016-03-22 15:00:58
ZUT
Skoro ktoś nie posłał własnego dziecka na uczelnię, którą reprezentuje, to jak tu ma zachęcać innych do studiowania.
2016-03-22 14:52:20