sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Nauka > Na uczelniach powalczą o władzę

Na uczelniach powalczą o władzę

Na uczelniach powalczą o władzę
Data publikacji: 2016-03-13 21:11
Wywietleń: 1668 123350

Na szczecińskich uczelniach trwa czas wyborów. Znamy kandydatów na stanowisko rektora na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym i na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Zgłosili się pierwsi chętni do objęcia władzy na Uniwersytecie Szczecińskim. Na razie nie ma jeszcze oficjalnych kandydatów w Akademii Morskiej.  

Na PUM, najlepszej uczelni regionu według rankingu „Perspektyw”, o władzę rywalizują dotychczasowy rektor, prof. Andrzej Ciechanowicz, oraz prof. Bogusław Machaliński, kierownik Zakładu Patologii Ogólnej na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim.  Zebranie wyborcze Uczelnianego Kolegium Elektorów dokonującego wyboru do funkcji rektora zaplanowano na najbliższy czwartek.

Na ZUT jest trzech kandydatów: prof. Stefan Berczyński, dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Mechatroniki, prof. Zbigniew Frąckiewicz z Wydziału Elektrycznego oraz prof. Jacek Wróbel, prorektor ds. studenckich. Na stronie internetowej uczelni można przeczytać programy wyborcze dwóch pierwszych kandydatów (program prof. Wróbla ma zostać opublikowany w poniedziałek). ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 marca 2016.

Alan Sasinowski

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi