piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Akademia otwiera drzwi

Akademia otwiera drzwi

Akademia otwiera drzwi
Data publikacji: 2016-04-15 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 894 128177

W piątek (15 kwietnia) w godzinach 12-17.30 Akademia Morska w Szczecinie organizuje Dzień Drzwi Otwartych. Zaprasza wszystkich maturzystów.

W Wydziale Nawigacyjnym na gości czekać będą: Symulator GMDSS - Global Maritime Distress Safety System - ogólnoświatowy system bezpieczeństwa i alarmowania (sala 411), który umożliwia prowadzenie łączności alarmowej i rutynowej pomiędzy stanowiskami w pełnym systemie łączności; Europejskie Centrum Szkolenia LNG (sala 214) z symulatorem LNG (skroplonego gazu ziemnego), miejsce szkoleń osób obsługujących terminale LNG, pierwsze w Polsce i jedyne w tej części Europy; Symulator ARPA  Automatic Radar Plotting Aids, komputer wbudowany w radar umożliwiający szkolenie nawigatorów pod kątem nawigacji radarowej i rozwiązywania sytuacji kolizyjnych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych; symulator ECDIS (Electronic Chart Display & Information System - symulator systemu zobrazowania elektronicznej mapy i informacji nawigacyjnej (sala 213) – nawigacyjny system wspomagania decyzji; Instytut Geoinformatyki (sala 30) z pokazem sprzętu specjalistycznego; laboratorium informatyczne; Symulator Żeglugi Śródlądowej (sala 337) oraz Laboratorium radarów (sale 311-313).

Wydział Mechaniczny zaprezentuje symulator Siłowni Okrętowej (sala 274), pełnozadaniowy symulator w wersji sprzętowej oraz laboratorium Siłowni Okrętowej (hala w podwórzu) – prawdziwy silnik i urządzenia monitorujące jego pracę.

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu przy ul. H. Pobożnego 11 zaprezentuje za to Laboratorium Towaroznawstwa – wyposażone w przyrządy i urządzenia do określania właściwości ładunków w aspekcie bezpiecznego przewozu.

Jak informuje uczelnia, wszyscy zainteresowani studiowaniem w Akademii Morskiej  będą mogli uzyskać w dziekanatach odpowiedzi na pytania, dotyczące rekrutacji i spraw studenckich.

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny