piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Wyjątkowy koncert w Słowianinie

Wyjątkowy koncert w Słowianinie

Wyjątkowy koncert w Słowianinie
Data publikacji: 2017-01-13 10:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 678 199629

Zespół After Blues wystąpił razem z Barbarą Włodarczyk i Maćkiem Czaczykiem w DK Słowianin na koncercie "Przystań na bluesa" dedykowanym wszystkim samotnym i bezdomnym. Artyści zaprezentowali  w czwartek (12 stycznia) kompozycje własne, utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Koncert zorganizował Słowianin wspólnie z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Zaproszono na niego środowisko osób bezdomnych z terenu miasta. Ale przyjść mógł każdy, kto chciał pobyć wspólnie, posłuchać dobrych, mądrych tekstów.

- Stagnacja, bierność, depresja to dramat - mówi Włodzimierz Gutkowski, szef schronisk dla bezdomnych Caritas. - Staramy się to uświadamiać naszym podopiecznym, angażować ich w różne przedsięwzięcia. Organizujemy turnieje szachowe, zwiedziliśmy filharmonię, odwiedziliśmy Muzeum Przełomów. Przekonujemy, że kultura jest dla każdego. Mieszkaniec schroniska może przecież jak każdy inny człowiek pójść na koncert, do kina, czy umówić się z dziewczyną.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

Wyjątkowy koncert w Słowianinie Wyjątkowy koncert w Słowianinie Wyjątkowy koncert w Słowianinie Wyjątkowy koncert w Słowianinie Wyjątkowy koncert w Słowianinie Wyjątkowy koncert w Słowianinie

Komentarze

olo
było super
2017-01-13 14:13:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny