piątek, 17 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Tede zagra na Juwenaliach

Tede zagra na Juwenaliach

Tede zagra na Juwenaliach
Data publikacji: 2016-03-03 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1448 122132

Na tegorocznych szczecińskich Juwenaliach zagra Tede – ogłosili organizatorzy święta studentów. Kolejnych artystów poznamy w przyszłym tygodniu.

Tede to jeden z pionierów polskiego hip-hopu, raper rozpoznawalny i kontowersyjny - zazwyczaj na własne życzenie. Karierę rozpoczynał w 1994 roku, był związany ze składami takimi jak Trzyha czy Warszafski Deszcz. Ma na koncie kilka solowych albumów - m.in. "Notes", "Essende Mylffon" czy "Vanillahajs". Znamy go z przebojów takich jak "Wielkie Joł", "To jeszcze nie koniec" czy "Nie banglasz". Tede pracował także w telewizji, występował w sitcome "Wszyscy kochają Romana", prowadził programy "Bezele" oraz "Operacja tuning". Słynny także poza środowiskiem hiphopowym był jego konflikt z innym pionierem polskiego rapu, Peją.

Tede zagra podczas tradycyjnego "dnia hip-hopowego".

- Juwenalia rozpoczną się biegiem nocnym, taki bieg odbywa się tylko w Szczecinie, chcemy zachować tę tradycję - dodaje Magdalena Koziara, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego. - Na 90 procent miejscem koncertów będzie Łasztownia. Juwenalia będą odbywały się w dniach 19-22 maja, całość zostanie zwieńczona, podobnie jak w ubiegłym roku, niedzielnym piknikiem rodzinnym. Kolejne gwiazdy, które u nas zagrają, ogłosimy w przyszłym tygodniu. ©℗

(as)

Komentarze

Gra
A na jakim instrumencie gra Tede?
2016-03-07 11:17:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi