sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Jakubik i Dr Misio

Jakubik i Dr Misio

Jakubik i Dr Misio
Data publikacji: 2016-02-25 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:54
Wywietleń: 903 121222
Grupa Dr Misio, na czele której stoi ulubiony aktor reżysera Wojciecha Smarzowskiego - Arkadiusz Jakubik (znany choćby z „Drogówki" czy „Domu złego"), wystąpi dzisiaj (czwartek, 25 bm.) w szczecińskim „Słowianinie". Początek o godz. 19. Jako support zagra zespół Curcuma.

Dr Misio powstał w czerwcu 2008 roku. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji. Ostatnią płytą zespołu jest „Pogo”, o której A. Jakubik tak mówi: „Podobnie, jak poprzednia - „Młodzi”, penetruje wnętrze człowieka, jego bebechy, wchodzi do najbardziej pokręconych zakamarków jego głowy. Jak zawsze śpiewamy o rzeczach najważniejszych, eschatologicznych, o przemijaniu, miłości i śmierci". I jeszcze: „Doktor Misio ustatkował się, przesiadł z kanapki psychoanalitycznej na lekarski fotel. Siatkowane podkoszulki zamienił na garnitury. Na pierwszej płycie był szukającym pomocy chorym psychicznie pacjentem. Teraz zamienił się w stawiającego diagnozę cynicznego obserwatora. Dojrzeliśmy, posiwieliśmy, posunęliśmy się mentalnie w latach, ale zawsze pozostaniemy wierni rockandrollowej energii i estetyce".

(MON)

Komentarze

do Sława
Nie zgadzam się - ja dowiedziałam się o istnieniu tego zespołu z powodu tekstów Świetlickiego, którego wielbię, a dopiero potem zwróciłam uwagę, że śpiewa tam aktor, którego kojarzę z paru filmów :-P
2016-02-25 13:16:39
Sława
Nie oszukujmy się, nikt nie słyszałby o zespołach muzycznych, w których grają aktorzy, sportowcy, czy inne znane osoby, gdyby właśnie nie one same.
2016-02-25 11:45:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi