czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Stypendium i nagroda artystyczna

Stypendium i nagroda artystyczna

Stypendium i nagroda artystyczna
Data publikacji: 2016-11-03 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 104 167448

W sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017. Przy tej okazji w holu PDK otwarto wystawę zdjęć pt. „Byliśmy – Jesteśmy”. Ekspozycja przedstawiała historię budowy Domu Kultury w Pyrzycach.

O wydarzeniach kulturalnych, jakie miały miejsce w minionym roku mówił dyrektor PDK Tomasz Lewandowski. Życzenia pracownikom kultury przekazała burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, która wręczyła także stypendium oraz Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce. Tegoroczne stypendium za wybitne osiągnięcia 
w dziedzinie sztuk pięknych otrzymała Hanna Rojek – absolwentka Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia, a obecnie uczennica Szkoły Muzycznej II Stopnia w Stargardzie, wielokrotna laureatka przeglądów piosenki dziecięcej o zasięgu wojewódzkim i regionalnym. Największym jej osiągnięciem jak do tej pory jest zajęcie II miejsca 
w V Międzywojewódzkim Konkursie Skrzypcowym.

Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał Tomasz Lewandowski – pianista, kompozytor, aranżer, na co dzień Dyrektor PDK. Zapisał się w pamięci m.in. organizacją szeregu koncertów i widowisk teatralno-muzycznych, choćby „Zapytaj mnie o Polskę”, „Lutowanie”, „Twarze Osieckiej”, czy „Brzdąc” Charliego Chaplina, do którego napisał muzykę.

Kolejnym punktem programu był występ „Dzieciaków PeDeKu” - uczniów pracowni wokalnej, prowadzonej przez Pani Magdalenę Borowiecką – instruktora Pyrzyckiego Domu Kultury. po nich zaś na scenę wkroczyli muzycy szczecińskiego „Pomeranian Youth Big Band” grający szeroko pojętą muzykę rozrywkową.

(a)

Fot. UM Pyrzyce

 

Stypendium i nagroda artystyczna

Komentarze

Jan
Czyli wszystko zostalo w domu.
2016-11-03 13:53:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny