niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Spotkanie z Ewą Stanecką

Spotkanie z Ewą Stanecką

Spotkanie z Ewą Stanecką
Data publikacji: 2017-04-10 12:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1410 237142

Na spotkanie otwarte z Ewą Stanecką zaprasza Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie" i Centrum Kultury Europejskiej "Stara Rzeźnia".

To kolejne spotkanie z cyklu "Przychodzimy, odchodzimy ...". Gość to wojewódzki konserwator zabytków. Z wykształcenia historyk sztuki, i jak podkreślają organizatorzy, "obrońca przeszłości tej dawnej i tej, która się nią staje".

Rozsiane po całym województwie budowle, konstrukcje i przedmioty z przeszłości to jedno z charakterystycznych części Pomorza Zachodniego. Przetrwały zawieruchę wieków, wojny i najazdy. Czy umieliśmy i umiemy to uszanować? Jak wyeksponować historię we współczesnym świecie? Co może konserwator zabytków? – to niektóre z pytań, na które uczestnicy spotkania wspólnie z Ewą Stanecką spróbują odpowiedzieć.

Na dyskusję z panią konserwator zabytków dziennikarze zapraszają we wtorek (11 kwietnia) o godz. 18.00 do Starej Rzeźni, Łasztownia (wstęp wolny).

(isz)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

 

Komentarze

nie nowoczesny
najwiekszy relikt komuny.. niby dba o zabytki ale takie uklady tam są że szkoda słów. narzucają firmy a tępia młodych projektantów.. i bezkarni od lat!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-04-10 20:55:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi