piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyczny plac zabaw przy filharmonii

Muzyczny plac zabaw przy filharmonii

Muzyczny plac zabaw przy filharmonii
Data publikacji: 2016-06-25 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 2217 140458

Muzyczny plac zabaw i plenerowa scena powstaną na terenie zielonym niejako „od zaplecza" szczecińskiej filharmonii. Kiedy? tego jeszcze nie wiadomo. Prawdopodobnie w drugiej połowie roku zostanie przygotowany projekt tego miejsca.

Wspomniana działka to kilka tysięcy metrów kwadratowych ziemi, którą za symboliczną złotówkę Urząd Marszałkowski sprzeda gminie Szczecin. W zamian gmina sprzeda marszałkowi, również za złotówkę, tereny na Warszewie z przeznaczeniem na stację pogotowia ratunkowego.

Jak mówi Dorota Serwa, dyrektorka filharmonii, nie wiadomo jeszcze, jak duży obszar działki u zbiegu ulic Starzyńskiego i Zygmunta Starego przypadnie jej instytucji.

- Na razie są potrzebne analizy geodezyjne, a przy dobrych wiatrach pod koniec roku zostanie przygotowany projekt tego miejsca - zaznacza dyr. filharmonii. - Plany są takie, by powstało tu miejsce na prostą scenę plenerową, na której mogłyby się odbywać takie wydarzenia, jak choćby czerwcowe Święto Muzyki. Muzyczny plac zabaw dla dzieci byłby na pewno wykonany z ekologicznym materiałów, przyjaznych dzieciom. Na ten teren byłyby dwa wejścia - od strony ulic Jana Matejki i Zygmunta Starego - snuje plany D. Serwa.

(MON)

Na zdj.: W tym miejscu ma powstać plenerowa scena filharmonii i muzyczny plac zabaw dla dzieci.

Komentarze

Jarun
Po co jakiś "muzyczny plac zabaw"? Wykorzystajcie scenę w Teatrze Letnim a nie twórzcie kolejnego, niepotrzebnego knota dla zaspokojenia chorych ambicji. Chyba, że wyczuli łatwą forsę i zacierają łapki. Łatwo jest wydawać nie swoje pieniądze. Urzędnicy dysponują ziemią i pieniędzmi i wydają według własnego uznania, najczęściej bezrozumnie i bez żadnej odpowiedzialności.
2016-06-28 21:47:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi