wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Koncert „Na Górze”

Koncert „Na Górze”

Koncert „Na Górze”
Data publikacji: 2017-03-13 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 2137 221423

14 marca o godzinie 19 na sali kominkowej zagra zespół muzyczny „Na Górze”. Dynamiczna muzyka, niezwykły kontakt z publicznością i charyzma artystów sprawiają, że ich koncerty zawsze kończą się bisami.

W muzyce grupy punk łączy się z free rockiem, by za chwilę przejść do poetyckich utworów, do słów ks. Jana Twardowskiego.

Zespół regularnie koncertuje i nagrywa płyty, na których gościnnie zawsze występują znani muzycy. Ostatni krążek zatytułowany „Mieszanka wybuchowa” miał swoją premierę pod koniec 2016 roku, a do nagrania kilku utworów zaproszony został Czesław Mozil. Widzowie często są zaskoczeni tym, że trójka muzyków w zespole, to osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, co nie przeszkadza im jednak być pełnosprawnymi i znakomitymi artystami. Teksty dla zespołu pisze terapeuta, gitarzysta i wokalista Wojciech Retz, który jest mistrzem słowa, potrafi w kilku, łatwych do zapamiętania wersach zawrzeć głębokie przesłanie i bardzo wiele treści. 

Zespół „Na Górze” istnieje już 23 lata. Muzycy koncertują, podróżują po całej Polsce, nagrywają płyty i niezmiennie zachwycają. Na ich płytach słychać m.in. T. Budzyńskiego (Armia), M. Cieślaka (Ścianka), Litzę (Luxtorpeda), A. Brachaczek (Biff), J. Kleyffa. Na koncertach grali z takim zespołami jak Hey czy Kult.

W Szczecinie zespół „Na Górze” wystąpi w ramach programu realizowanego przez DK 13 Muz - Sztuka Inkluzji.

(mos)

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

Indianin
Jak nie ma się nic do powiedzebia, to sie nie odzywa...
2017-03-17 18:16:28
"Na Dole"...
Kiedys w jednej z dzielnic Szczecina, istnial Salon Fryzjerski ktory dzialal tez "Na Gorze"... a jak Salon przeprowadzil sie na Parter i Fryzjer powiesil kartke - od dzis gole "Na Dole"... to niestety, na samym "poczatku" stracili sporo Klientow ! A co dzialo sie w Salonie pozniej - to juz nie wiem ??
2017-03-15 11:34:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi