piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Kolejna edycja "Pro-Contry"

Kolejna edycja "Pro-Contry"

Kolejna edycja "Pro-Contry"
Data publikacji: 2017-09-04 21:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-05 10:13
Wywietleń: 1255 290939

W miniony weekend Szczecin odwiedzili młodzi aktorzy z Chile, Białorusi, Rosji, Iranu i Gruzji. Przyjechali do nas na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego PRO CONTRA, który odbywał się w dniach 31 sierpnia - 3 września.

PRO CONTRA to coroczna impreza organizowana już od piętnastu lat z inicjatywy szczecińskiego teatru "nie ma". Główną atrakcją festiwalu są spektakle wystawiane przez zespoły z różnych państw oraz warsztaty teatralne. Wszystkie przedstawienia są prezentowane w ojczystym języku uczestników.

Na 31 sierpnia i 1 września zaplanowano w tym roku coś dla najmłodszych widzów. W czasie "Procontruni" mogli oni wraz z rodzicami obejrzeć pokaz musicalowy oraz wziąć udział w warsztatach. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny, a dodatkową atrakcję stanowiły koncerty i pokazy taneczne organizowane wieczorami.

Jak co roku głównym punktem festiwalu jest nagrodzenie najlepszych grup teatralnych. Jedna nagroda przyznawana jest przez publiczność, natomiast druga przez dyrektora artystycznego festiwalu. Wyróżniani są również najlepsza aktorka i najlepszy aktor przeglądu.

Grand Prix publiczności otrzymała w tym roku grupa Układ Formalny z Wrocławia za spektakl "Kosmetyka wroga". Dyrektor artystyczny przyznał swoją nagrodę grupie Nuovi Scalzi z Włoch za przedstawienie "La Ridiculosa Commedia Della Terra Contesa". Wyróżnienie dla najlepszej aktorki otrzymała Angelika Pytel, natomiast za najlepszych aktorów zostali uznani Georgij Sarmava oraz Ramaz Ioseliani z Gruzji.

Adrian Kaleta

Na zdjęciu: Jedną z atrakcji "PRO CONTRY" były warsztaty teatralne.

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny