środa, 18 października 2017.
Strona główna > Kultura > Jedenaście dni przygody z filmem

Jedenaście dni przygody z filmem

Jedenaście dni przygody z filmem
Data publikacji: 2017-08-12 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-15 17:54
Wywietleń: 1218 288156

W kinie Morena w Ińsku, projekcją filmu dokumentalnego „Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie", zostało zainaugurowane 44. Ińskie Lato Filmowe. Festiwal ma swoją renomę – największy w regionie i jeden  z najstarszych w kraju.

Wszystkich  uczestników  przygody z filmem, która potrwa jedenaści dni, witali: Adam Bortnik, prezes Stowarzyszenia Ińskie lato Filmowe i Jacek Liwak, burmistrz Ińska. Wśród  obecnych  byli m.in. Jarosław Rzepa, wicemarszałek zachodniopomorski, Iwona Wiśniewska, starosta stargardzki, operator Piotr Jaxa, Grażyna Doba. Akt otwarcia festiwalu był okazją do podziękowań dla jego animatorów.

Za zasługi na polu rozwoju kultury naszym regionie Odznakami Honorowymi Gryfa Zachodniopomorskiego zostali wyróżnieni pomysłodawcy i organizatorzy wszystkich edycji festiwalu: Bohdan Kowalski ze Stargardu i Kazimierz Dec z Ińska. Ramowy program ILF-u  przedstawił  jego dyrektor artystyczny Przemysław Lewandowski. Na promenadzie nadjeziornej do obejrzenia jest wystawa ukazująca dorobek twórczy Andrzeja Wajdy.  W dniach festiwalu w Ińsku gościć będą i spotkają się z widzami  m.in.: Jerzy Hoffman, Jan Kidawa – Błoński, Maciej Drygas, Jacek Bławut, Krzysztof Kowalewski.

Tekst i fot. (cz.b.)

Komentarze

kadr
Najwięcej komuchów i platfusów.Pojawia się także słoma.
2017-08-15 17:38:22
obserwator
kto tam wpuszcza tego dredziarza niiby dyrektora??
2017-08-13 19:26:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi