sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Hancock w Szczecinie

Hancock w Szczecinie

Hancock w Szczecinie
Data publikacji: 2015-07-21 18:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1220 4825

Określenie „żywa legenda" pasuje do niego jak ulał: jeden z najsłynniejszych jazzowych pianistów, kompozytor i aranżer, laureat czternastu nagród Grammy i Oscara za muzykę do filmu. Herbie Hancock, wybitny amerykański artysta wystąpi w środę w Szczecinie.

Na fortepianie gra od siódmego roku życia. Uznawano go za cudowne dziecko - w 1951 roku, gdy miał 11 lat, zagrał „V Koncert fortepianowy” Mozarta podczas koncertu młodych talentów z symfonią chicagowską. Debiutancki album nagrał w 1962 roku. Znalazł się na nim pierwszy wielki hit Hancocka - „Watermelon Man". Na zaproszenie wielkiego Milesa Davisa, wstąpił do jego kwintetu. Z Ronem Carterem i Tonym Williamsem stworzył tam najsłynniejszą sekcję rytmiczną modern jazzu. Po odejściu z zespołu, rozpoczął solową karierę, eksperymentując z muzyką elektroniczną. Nagrał ponad 40 albumów, a wiele z jego kompozycji stało się standardami jazzowymi. Od ponad czterdziestu lat artysta tworzy muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą pod mniejszym lub większym wpływem popu, rapu i techno.

Szczeciński koncert - w ramach festiwalu Szczecin Music Fest, rozpocznie się o godz. 20, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Bilety kosztują 130 i 170 złotych i są jeszcze dostępne. Podczas koncertu, sprzedawana będzie też wydana niedawno po polsku autobiografia artysty.

(kas)

Na zdjęciu: Herbie Hancock, legendarny amerykański jazzman zagra w środę w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi